Strana 8 od 18 PrvaPrva ... 456789101112 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 175
Like Tree637Likes

tema: Bluesky - Par mojih satova

  1. #71
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Nadam se da će i Fotopetar imati još neku informaciju, a moram priznati da me ovakvi satovi oduševljavaju.

    Šteta je što taj sat ne može da govori, jer bi nam ispričao mnogo toga. Možda zvuči kao naučna fantastika,ali zaista bih voleo da se iz nekih predmeta može izvući deo istorije.
    bajker01, krstin and ivana86 like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #72
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Oh veruj mi da se slazem sa tobom Evo ja se bas nosim sa mislju da kontaktiram Longines da vidim jel imaju oni neke podatke o saradnji sa firmama gde je radio otac, racunam nece biti nista, al mozda i saznam nesto pa ko zna Inace meni je zao kada vidim negde u prodaji satove sa posvetom za 20 30 i vise godina rada ili tako nesto, i zapitam se dal je nekog muka naterala da ga proda ili prosto naslednici koje je bilo bas briga, prosto me to rastuzi ponekad i k ozna sta bi satovi mogli ispricati o ljudima koji su ih nosili Mada sam i video satove u stanju da nekim ljudima im ne bi trebalo dati da ih nose ...
    bajker01, Zagor and ivana86 like this.

  3. #73
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Danas se malo radilo Posto je rodjakov sat kod mene, a kada sam ga slikao ugledah neke ogrebotine po pleksiju odlucio sam da ih ispoliram
    Bluesky - Par mojih satova-imgp1224.jpg

    te i da to dokumentujem, jer vrlo je lako i moze svako da uradi kuci uz odgovarajucu pastu, znaci potrebno je malo smirgle vodene 1000, zatim 2000, malo vode, dve manje krpice, malo molerske trake i pasta za poliranje akrila i pleksija,
    Bluesky - Par mojih satova-imgp1226.jpgBluesky - Par mojih satova-imgp1227.jpg
    a ide ovako sa molerskom farbom zastiti te metal oko sata , manje ce se prljati i ako predjete smirglom nema ostecenja, samo ova moja je neka losa stalno se odlepljivala, onda smirgla 1000 malo da bude vlazna i idemo po pleksiju dok sve duboke brazde ne sravnite
    Bluesky - Par mojih satova-imgp1228.jpgBluesky - Par mojih satova-imgp1230.jpg

    onda ocistite sa krpicom pleksi od viska plastike, pa uzmemo smirglu 2000 pa ponovimo malo vode i isto idemo ona je finija, na kraju lepo obrisemo
    Bluesky - Par mojih satova-imgp1232.jpgBluesky - Par mojih satova-imgp1233.jpg
    i stavimo malo polir paste i sa krpicnom rucno ispoliramo i to je to
    Bluesky - Par mojih satova-imgp1235.jpgBluesky - Par mojih satova-imgp1234.jpgBluesky - Par mojih satova-imgp1236.jpgBluesky - Par mojih satova-imgp1238.jpg
    RUS, vladas, VLADAN P and 9 others like this.

  4. #74
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Super opis, hvala.
    Ovo moze da bude korisno
    Bluesky likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #75
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    pa meni jeste bilo korisno, umesto da idem u servis i ostavljam i sat mozda ja sam te manje stvari resio kuci, polir pasta je skupa ali i dugo traje pa je dobra investicija a opet sve sto nisam dao para za to mi ostaje za servis

  6. #76
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Danas mi je stigao odgovor od Longines-a vezano za moje satove, iako nisu u mogucnosti da mi kazu kome je sat prodat jer te informacije nemaju mogu mi reci o satu na osnovu serijskog broja, kada je proizveden, pa tako za
    LOngines Flagship zlatni
    Bluesky - Par mojih satova-img_8793.jpg
    imaju sledece podatke :

    The serial number 17’458’047 identifies a wristwatch in Gold 18K with the reference 4070, part of the “Flagship” collection.
    It is fitted with a Longines caliber L847 that was first produced in 1974.
    It was produced on 21.02.1974.

    A za ovaj koji je dugo bio misterija jer ga ja nisam nasao u njihovom katalogu
    Bluesky - Par mojih satova-img_9263.jpg

    The serial number 18’144’446 identifies a wristwatch in stainless steel with the reference 4427.
    It is fitted with a Longines caliber L847 that was first produced in 1974.
    It was produced on 10.11.1976.
    Poslednja ispravka: Bluesky (15.2.2013. u 10:53)
    milan zmaj, RUS, vladas and 7 others like this.

  7. #77
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Pozdrav drage kolege inficirane satovima Nesto mi slabo pisete na strani pa moram malko ja

    Dok cekam da se neko iz Certine udostoji odgovora na moj mejl, i da odem i otvorim Flagship kako bi dobio konacnu informaciju o mojim satovima a druge me nesto mrzi da slikam , moram bar malo da napisem cisto da odrzim temu

    Do sada sam kacio slike satova, i to cu i nastaviti, al bar reda radi da okacim koju sliku i ljudi koji su pre mene nosili satove ovde prezentovane


    Moj otac tokom jedne od poseta Svajcarskoj i njihovim fabrikama satova

    Bluesky - Par mojih satova-07.jpg

    Moj deda i moja baka u jednoj setnji Zagrebom 1940. godine Sesiri su obavezni

    Bluesky - Par mojih satova-8sm.jpg
    Poslednja ispravka: VLADAN P (18.2.2013. u 18:16)
    milan zmaj, RUS, vladas and 11 others like this.

  8. #78
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    drustvo treba mi pomoc, naime u kopanju po starim stvarima nasao sam naziv firme sa kojom su moji saradjivali u pitanju je Uhren Verkaufsburo Zurich, 8057 Zurich Seminar strasse 28, e sada pretraga mi je pokazala da je kompanija promenila naziv u
    UVB Distribution Ltd


    Overview

    Entry in the commercial register:
    23.04.1957

    Deletion from the commercial register:

    11.10.2002

    Legal domicile of the company:
    Zürich (ZH)



    Number of the commercial register:
    CH-020.3.927.234-6

    Commercial Registry:
    Canton of Zurich



    Purpose

    Sales of watches and watch components of Swiss and foreign production, including exports to Drittländische markets, sales of electronic time-measuring instruments, taking over, sales and procurement of goods of all kinds of offset transactions, taking over from Whereever, establishing trade relations, sales promotion and sales support and organization of licensing deals. May acquire property and participate in other companies.


    Former company names
    • Uhren-Verkaufsbüro Zürich


    Nazalost po podacima firma je otisla u stecaj i zatvorena 1.10.2002. poslednji vlasnik Anton Groth, mislim da je njegov otac bio covek koji je saradjivao sa dedom, prezime je isto poverioc je imao 10 dana da naplati sva dugovanja, e sada stvarno nemam pojma sta da radim Kako da stupim u kontakt sa tim covekom, ukoliko je jos u zivotu Ako neko ima predlog ili ima dobru saradnju sa nekim od proizvodjaca mozda su saradjivali sa njima, neka mi javi

  9. #79
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Gospode kazu nasa ekonomija je losa, ovaj je imao 3 kompanije za satove i sve tri su propale :O i ne samo to propao je i poverilac kod likvidacije prve, svasta, al inasao sam neki emajl pa sada cekamo da vidimo oce li nesto tu biti

  10. #80
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    A drustvo samo ja pisem ovde
    Certina se javila rece do dve nedelje im treba da mi jave, trazili su mi da im posaljem islike satova, pa ok videcu sta ce tu biti

    I da nisam nasao jos uvek slike dede i druga starog, ali evo jedne koju je deda verovatno napravio, rucno radjena crno bela sa nekog sajma , i eto drug stari je bas primetio neki sat pogledajte kako gleda
    Bluesky - Par mojih satova-t1.jpg T'majku mu bozju pa ja imam isti takav sat ne?
    RUS, esdy_11192, VLADAN P and 5 others like this.

Strana 8 od 18 PrvaPrva ... 456789101112 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •