Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 27
Like Tree5Likes

tema: Predlozi za kupovinu sata do 150e

  1. #1
    Novi član
    Član od
    29.3.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Predlozi za kupovinu sata do 150e

    Pozdrav svima

    Zeleo bih par saveta i predloga u vezi sa kupovinom sata do nekih 150e. Posto u Srbiji garancija uglavnom ne vredi nista (opekao sam se previse puta da u nju verujem), a u satove se ne razumem preterano, odlucio sam da se obratim iskrenim ljubiteljima satova

    Ovako sat koji me najvise zanima je Sector Oversize 3271602325 Predlozi za kupovinu sata do 150e-bigimage.jpg(mada je njegova cena pri vrhu onog sto bih maksimalno izdvojio)

    Slececi izbor je LORUS RF845DX9 Predlozi za kupovinu sata do 150e-satovi_big_2169.jpg(koliko sam cuo grana Seika i imaju dobar kvalitet)

    Kracim pregledom foruma video sam da se mahom Casio i Edifice serija hvale, ali gotovo svi njihovi satovi, barem u cenovnom rangu koji sam pomenuo kada sam ih gledao po prodavnicama, su jednostavno previse mali na mojoj ruci i prakticno vise podsecaju na zenski nego na muski sat

    Dakle koliko su kvalitetni satovi koje sam naveo, mogu li da se nadju negde sa popustom, i moze li ovaj novac da se nadje sat sa pouzdanim otvorenim ili poluotvorenim mehanizmom?

  2. #2
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 150e

    Ne znam da li si imao prilike da vidis certusove satove? Moj kolega je prezadovoljan i jos me zeza kako moze 20 da kupi za prosecnu cenu jednog mog A od ponudjenih meni je lorus nekako najlepsi. MAda ti ces nositi i treba da uzmes ono sto se tebi svidja. Iskreno, nikad nisam verovao u tudja misljenja oko satova, sta mi se svidi to i pazarim jer treba posle da ga gledam po 10 sati na ruci.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 150e

    Druze prvo pitanje jedno koje obicno ide prvo ovde )) Da li si razmisljao o automatic satu, ili iskljucivo zelis baterijasa? Ako zelis cuti neke predoge o automatic satovima rado cemo ti ih dati kao i ukratko objasnjenje koje su prednosti automatica u odnosu na quartz i obrnuto.
    Ako si se definitivno odlucio za QUATRZ(baterijasa) i to jos sa stopericom, mogu ti reci da je taj Sector ok sat, ja sam ga imao i bio sam zadovoljan sa njim...unutra je Miyota os20 koliko se secam ,ok mehanizam koji bi trebao sluziti vise godina bez problema. Mozda za te pare mozes da nadjes nekog Japanca sa boljim odnosom kvalitet/cena ali tu se moram sloziti za tobom u vezi Casio i Edificea, nosio sam jedan na ruci i nikakav utisak mi nije ostavio. Pogledaj slececi link mozda sat jos nije otisao
    Nakit, satovi i dragocenosti : Sector Oversize R3271602225 - ID 1639742 - Kupujem Prodajem

  4. #4
    Novi član
    Član od
    29.3.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 150e

    @Wildboar
    Pogledao sam neke modele na internetu, deluju malo preozbiljno za moj ukus.

    @bezbi
    Nije obavezno da bude quartz, niti da ima stopericu, ovi satovi su mi se prvenstveno svideli po izgledu. Koliko sam ukapirao quartz satovi su tacniji i jeftiniji, mislim da sam negde procitao da automatic (samonavijajuca mehanika) na dnevnoj bazi kasni koliko quartz na mesecnoj, ali to je sve sto znam. Malo vise detalja u svakom slucaju nece skoditi.

    Mada automatic vise deluje kao pravi sat, ima nesto u mehanici

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18037
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 150e

    Bojane,pročitaj ovo-Automatik vs kvarcni mehanizam
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #6
    Novi član
    Član od
    29.3.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 150e

    Ok procitao sam veci deo, i vise naginjem automaticima ako nadjem model koji mi se svidja. Mobilni mi je uvek u dzepu ako mi treba izuzetno precizno vreme. U sustini pored analognog sata voleo bih da ima i datum, mada nisam siguran koliko dobro se satovi snalaze sa kalendarom tj na vecini ne pise i mesec pa da sam siguran da sat prepoznaje dali je sledeci dan 1. ili 31.

    Jos uvek ne umem da prepoznam automatike pa ako moze preporuka teme sa automaticima do 150e, i/ili adresa prodavnice u Beogradu koja ima velik izbor istih (po klipu koji sam video sekundara automatika klizi, ali je u vecini satova u prodavnicama staticna, verovatno da ne bi crpeli bateriju/stalno ih navijali)

  7. #7
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 150e

    Moja preporuka za taj budžet a da bude automatik je Seiko SNZG13K1 ili Seiko SNZH55K1 pogledaj ovde . Kod većine satova svakog drugog meseca moraš sam promeniti datum ( kada mesec ima 30 dana ), tako i kod ovih koje sam preporučio. Pozdrav !

  8. #8
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 150e

    Citat Bojan Milutinovic kaže: Pregled poruke
    Jos uvek ne umem da prepoznam automatike pa ako moze preporuka teme sa automaticima do 150e, i/ili adresa prodavnice u Beogradu koja ima velik izbor istih (po klipu koji sam video sekundara automatika klizi, ali je u vecini satova u prodavnicama staticna, verovatno da ne bi crpeli bateriju/stalno ih navijali)
    Automatik sekundara ide u minijaturnim koracima i daje privid da "klizi", dok sekundara kod kvarcnog ima tacne "odsecne" korake po sekundi. Prosetas se do par prodavnica, ako su neaktivni zapises marke i modele pa onda kuci na Net i citas specifikacije, ako prodavac ne zna nista da ti kaze. Ono sto ti niko do sada nije rekao je da te automatik "mami" da ga stalno nosis jer zbog nekoriscenja on jednostavno stane, i cimanje je da ga stelujes na tacno vreme svaki put kad ga ne koristis (rezerva je racunaj dan-dan i po), dok kod kvarcnog nemas takvih problema. Sto se tice subjektivnog osecaja, kad nosis automatik kao da nosis zivo bice na ruci, dok sa kvarcnim nemas taj osecaj.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 150e

    Pa i automatic ce ti davati veoma precizno vreme, on moze malo da kasni/zuri a moze i biti tacan, uostalom, ako ti na kraju meseca bude ukupno zurio/kasnio 1min to nije strasno i neces ni primetiti. I moj predlog ide gore onom Seiku.

    Datum ce da ti uvek pravi "problemcic" jel ako sat nema u sebi perpetual ili radio contorled mehanizam(sto ima manji broj satova i njihovi mehanizmi su potpuno treca tehnologija), na svakom ces morati svakog drugog meseca pa prebacujes datum sa 31na1vi ukljucijuci naravno i mehanizme na baterije.

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18037
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 150e

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    na svakom ces morati svakog drugog meseca pa prebacujes datum sa 31na1vi ukljucijuci naravno i mehanizme na baterije.
    Sem na digitalnim satovima koji imaju isprogramirane datume za narednih više decenija(G-Shock i dosta drugih Casio modela)
    bezbi likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Predlozi za kupovinu sata do 1000 EUR
    By Vladan Stevanovic in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 235
    Poslednja poruka: 27.6.2023., 8:15
  2. Predlozi za kupovinu sata do 500 EUR
    By Vladan Stevanovic in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 538
    Poslednja poruka: 29.9.2021., 18:28
  3. Predlozi za kupovinu sata do 2000 EUR
    By Vladan Stevanovic in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 5.10.2019., 9:06
  4. Predlozi za kupovinu sata do 350 EUR
    By Petar777 in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 13.1.2012., 17:50
  5. Savet za kupovinu sata
    By Savic Sasa in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 27.12.2011., 0:45

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •