Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 15 od ukupno 15
  1. #11
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine sata

    Što se tiče carinskih troškova, obavezno je da se izbegnu DHL, UPS, FedEx. Traži da ti šalje isključivo USPS, to je standardna USA pošta. Ako je neka druga zemlja, onda njihova obična pošta, ne ove preporučene službe. DHL, UPS i ostale pošiljke obavezno dolaze kod špeditera u Srbiji, pa onda oni naplate svoje fiksne troškove bez obzira koja je vrednost pošiljke. Dalje, takve pošiljke se obavezno carine. Kada stigne običnom poštom, dolazi na carinu, gde ga carinik otvara i određuje da li će uopšte bilo šta naplatiti i koliko. Mogu da se rukovode cenom na računu (obavezno traži da ti stavi manju vrednost, ali ne nešto nerealno malo), a mogu i da kopaju po netu i traže cene za tu stvar, pa koja im se svidi nju će uzeti kao osnovu za carinjenje. Dakle, obavezno da stavi manju cenu, i nek naglasi da je stvar polovna, nošena itd. Tako i ako ti naplate carinu to će biti samo to, bez špediterskih troškova, a ima šanse da prođeš i bez carine potpuno.

    Mana ovakvog pristupa je što se (retko) može desiti da se pošiljke zagube, mada se to meni nije dešavalo nikad, a stizalo mi je možda 30 paketa do sada iz celog sveta. Nema osiguranja i sl. Znači ako je nešto vrednije, onda se isplati ići na DHL i sl. samo da pošiljka bude sigurna.

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine sata

    Pored ovoga što je nickname napisao ja bih još samo dodao da je plaćanje carine i poreza prilikom uvoza robe u Srbiju vaša obaveza a da li i u kojoj visini ćete platiti ove troškove zavisi isključivo od volje i raspoloženja carinika! Ukoliko nemate vezu ne postoji siguran način koji vam garantuje da ćete izbeći plaćanje ovih troškova i zato bih vas zamolio da prekinemo dalju diskusiju o tome kako izvrdati sistem i izbeći plaćanje carinskih troškova.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #13
    Član Avatar korisnika RaleT
    Član od
    17.11.2010.
    Poruke
    141
    Lajkovi
    23
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine sata

    Dobro, ali kako da mi privatni prodavac da racun, kakav je to racun koji on daje?

  4. #14
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine sata

    Pretpostavljam da prodavac treba da navede da se radi o polovnom satu i da treba da navede vrednost sata. Carina ce ti, ako zeli da proveri, traziti dokaz o placanju kojim ces dokazati koliko si platio sat.

    Usput - budi oprezan kod Bank Wire transfera jer se tim putem najcesce izvode prevare!!! Nisi zasticen ni malo. Placanje karticom ti donosi vecu zastitu, placanje PayPalom nesto visi nivo a najvisi nivo zastite je placanje kreditnom karticom preko PayPal-a.
    Ja bih na tvom mestu prvo obratio paznju na to koliko je pouzdan prodavac.

    Da se nadovezem na ono sto je i nickname pomenuo - ako se radi o dosta skupom satu - obavezno trazi i osiguranje transporta!
    No time to lose

  5. #15
    Član Avatar korisnika RaleT
    Član od
    17.11.2010.
    Poruke
    141
    Lajkovi
    23
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine sata

    Znam momci, hvala, nije skupa kupovina 100-300 dolara, ali nisam ranije radio pa mi znaci necije iskustvo. Naravno, vec umem da procenim prodavca, a i drugi bitni detalji mi upadaju u oko, tako da sebe smatram solidno opreznim u tom smislu,
    Hvala jos jednom

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Pomoc oko kupovine sata do 15000 dinara...
    By Aki in forum Modni satovi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 7.1.2011., 11:36
  2. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 22.11.2010., 17:32
  3. HELP!!! Potrebna pomoc oko kupovine sata oko 200e.
    By nennad in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 1.11.2010., 18:00
  4. Pomoc oko kupovine Smith & Wesson 357N sata !!!
    By Zmija in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 15.10.2010., 18:59
  5. pomoc oko kupovine sata
    By Branko Milovanovic in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 9.8.2010., 18:34

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •