Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
Like Tree25Likes

tema: Miyota OS 11 Vs Ronda 5030.D

  1. #1
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Miyota OS 11 Vs Ronda 5030.D

    Добар дан свима!
    Обзиром да сам број потенцијалних избора за куповину сата свео на два-волео бих да чујем ваша мишљења/искуства по питању два у наслову наведена механизма. Оба су кварцна,а разлика у цени сат је 30е максимално. У питању су Јункерс или Дугена Премиум модели,а слике можете видети у теми Баухаус сатови-да вас не бих сада оптерећивао тиме. Интересује ме шта је по вашем мишљењу боља куповина. Хвала унапред свима!

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Miyota OS 11 Vs Ronda 5030.D

    Sa Miyotom imam samo pozitivna iskustva! Imam Casio EF-500 D kaga pokreće Miyota "OS 20"! Svašta je preživeo, radi extra, samo štoperica neće da se resetuje na nulu. Ali iskreno ispadao mi je par puta. Za Rondu neko ko je poseduje... Poz.
    Miyota OS 11  Vs  Ronda 5030.D-miyota-os20.jpg
    Mišić M.

  3. #3
    Mlađi član Avatar korisnika pantelija
    Član od
    10.10.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    84
    Lajkovi
    154
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Miyota OS 11 Vs Ronda 5030.D

    @Misic M.

    Izvuci krunicu na prvi klik i onda pritiskaj gornji pusher (start hrono dugme). Hrono sekunda bi trebalo da se pomera za po jedan podeok (za sekundu). Pritiskaj gornji pusher sve dok se ne poklopi na 0 (tj. 12h). Meni je radilo na jednom EF Casio-u

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Miyota OS 11 Vs Ronda 5030.D

    Znam Pantelija i radio sam to. Dođe ona na nulu na taj način, krene da radi normalno kad je stratujem, ali nakon stopiranja, i prvog resetovanja ona se ne vrati na nulu već negde na četvrti minut, mislim na malu kazalju koja meri minute.
    Mišić M.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Miyota OS 11 Vs Ronda 5030.D

    Ronda, bez razmišljanja.

  6. #6
    Časovničar
    Član od
    16.3.2009.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    42
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Miyota OS 11 Vs Ronda 5030.D

    Извињавам се што се касно јављам у овој теми, можда нећу бити од користи г-дину Бранку али се надам да ћу можда саветом помоћи ако се још неко нађе пред сличном дилемом.

    Овај дуел би се могао генерализовати на однос Мијота ОС механизама и Рондиних штоперица серије 50хх. За почетак слажем се са Далибором и мој први избор би био Ронда мада нећете погрешити ни са Мијотом.

    Основна разлика између ових механизама по мени је у лежиштима зупчаника. Ронде (у варијанти „swiss made“) имају на свим важнијим лежиштима рубине док јапанци немају ниједан.
    Такође Ронда нема ниједан пластичан зупчаник док Мијота има више њих додуше на периферним местима.
    Рондина штоперица се ресетује и штелује електронски (операција коју механизам врши по притискању друкера за ресет) док се мијотина штоперица тј минутна казаљка за штоперицу враћа механичким путем. То је чињеница коју многи брендови (не сви) обично забораве па се казаљке за ту функцију производе тако да врло често после одређеног времена коришћења такве Мијотине штоперице долази до проклизавања минутне казаљке штоперице приликом ресетовања тј казањка се неврати на нулу.
    Такав проблем се неможе решити штеловањем штоперице пошто се код штеловања на било ком механизму могу подешавати само функције које се ресетују електронски.
    Што се тиче Рондиних мана једна од ретких је зупчаник за пребацивање датума. Кукица на том зупчанику која служи да покрене датум ринг је осетљива (неке моје колеге су чак склоне да мисле да се ради о сериској фабричкој грешци на овим мехнизмима – за мене је то претерана оцена), тако да је мој савет свима који имају сат са тим Рондиним механизмима да строго воде рачуна када користе брзо пребацивање датума (то никако нетреба радити у тренутку када је механизам сам почео да покреће датум ринг тј кад показује време између 9 и 3 сата – најбоље сачекати да се сатна казаљка окрене на 6 сати или је прво ту подешавањем наместити). Уколико се покуша брзо намештање датума „у невреме“ – ето прилике за ломљење те кукице и онда следи поправка која није баш јефтина.

    И после свега реченог овде поновићу да је Ронда мој фаворит у овом дуелу поготово ако је разлика у цени овако мала у као на овом примеру (мислим да су Ронде дупло и више скупље од Мијота у набавци). Такође је фер рећи да Мијота и даље без обзира ма поменуте мане представља један сасвим добар механизам врло робустан и издржњив.

    Надам се да нисам отишао сувише у детаље, трудио сам се да небудем преопширан за овај форум а драго ми је ако сам био од помоћи.

    Поздрав,
    Небојша Б. Бојовић
    RUS, HADzI DALIBOR, jagos and 15 others like this.

  7. #7
    Član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    244
    Lajkovi
    384
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom

    da se nadovezem samo,
    jel zna neko na koliko godina se vrsi zamena baterije kod ovih Rondinih mehanizama serije 50xx
    Hvala unapred!!!

    Ili ako ima neko sajt sa tim karakteristikama...
    za miyotu sam recimo nasao na njihovom sajtu i sve lepo pise koji mehanizam koliko trosi bateriju, tj.na koliko godina, dok za Rondu nisam..
    Poslednja ispravka: RUS (20.11.2013. u 19:57)

  8. #8
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Miyota OS 11 Vs Ronda 5030.D

    Sta ti vredi i da nadjes, to ionako sve zavisi od slucaja do slucaja.
    Recimo ako koristis stopericu vise, baterija ce trajati krace, onda kvalitet stavljene baterije...
    Poslednja ispravka: RUS (20.11.2013. u 20:02)
    bokanegra likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Miyota OS 11 Vs Ronda 5030.D

    Evo specifikacije za Ronda mehanizme:RONDA AG – startech – Caliber 5040.D[sourceTarget]=&cHash=9b0361e5cd2fec37f394f3d4d7eb4f95

    Baterija traje cca 54 mjeseca.
    bokanegra likes this.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Miyota OS 11 Vs Ronda 5030.D

    Citat bojke kaže: Pregled poruke
    Извињавам се што се касно јављам у овој теми, можда нећу бити од користи г-дину Бранку али се надам да ћу можда саветом помоћи ако се још неко нађе пред сличном дилемом.

    Овај дуел би се могао генерализовати на однос Мијота ОС механизама и Рондиних штоперица серије 50хх. За почетак слажем се са Далибором и мој први избор би био Ронда мада нећете погрешити ни са Мијотом.

    Основна разлика између ових механизама по мени је у лежиштима зупчаника. Ронде (у варијанти „swiss made“) имају на свим важнијим лежиштима рубине док јапанци немају ниједан.
    Такође Ронда нема ниједан пластичан зупчаник док Мијота има више њих додуше на периферним местима.
    Рондина штоперица се ресетује и штелује електронски (операција коју механизам врши по притискању друкера за ресет) док се мијотина штоперица тј минутна казаљка за штоперицу враћа механичким путем. То је чињеница коју многи брендови (не сви) обично забораве па се казаљке за ту функцију производе тако да врло често после одређеног времена коришћења такве Мијотине штоперице долази до проклизавања минутне казаљке штоперице приликом ресетовања тј казањка се неврати на нулу.
    Такав проблем се неможе решити штеловањем штоперице пошто се код штеловања на било ком механизму могу подешавати само функције које се ресетују електронски.
    Што се тиче Рондиних мана једна од ретких је зупчаник за пребацивање датума. Кукица на том зупчанику која служи да покрене датум ринг је осетљива (неке моје колеге су чак склоне да мисле да се ради о сериској фабричкој грешци на овим мехнизмима – за мене је то претерана оцена), тако да је мој савет свима који имају сат са тим Рондиним механизмима да строго воде рачуна када користе брзо пребацивање датума (то никако нетреба радити у тренутку када је механизам сам почео да покреће датум ринг тј кад показује време између 9 и 3 сата – најбоље сачекати да се сатна казаљка окрене на 6 сати или је прво ту подешавањем наместити). Уколико се покуша брзо намештање датума „у невреме“ – ето прилике за ломљење те кукице и онда следи поправка која није баш јефтина.

    И после свега реченог овде поновићу да је Ронда мој фаворит у овом дуелу поготово ако је разлика у цени овако мала у као на овом примеру (мислим да су Ронде дупло и више скупље од Мијота у набавци). Такође је фер рећи да Мијота и даље без обзира ма поменуте мане представља један сасвим добар механизам врло робустан и издржњив.

    Надам се да нисам отишао сувише у детаље, трудио сам се да небудем преопширан за овај форум а драго ми је ако сам био од помоћи.

    Поздрав,
    Небојша Б. Бојовић

    Nije mi jasno kako mi je ovaj komentar promakao!?
    Jedan od najboljih i najkorisnijih koje sam pročitao za ove 4 godinice!
    jagos, vlajo, krstin and 1 others like this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Miyota 8210
    By backarelli in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 8.4.2013., 23:18
  2. RONDA hronograf kvarcni mehanizmi serije 3500
    By Vladan Stevanovic in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 12.2.2012., 15:49
  3. Swiss Army sat sa Ronda mehanizmom sa 5 rubina
    By Little_Italian in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.1.2011., 7:26
  4. Ronda 5040B
    By milan zmaj in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 22.9.2009., 12:10
  5. Ronda - screensaver
    By Shmizla in forum Download sekcija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.10.2008., 22:01

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •