Strana 2 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 59
Like Tree13Likes

tema: COSC / Grand Seiko standard / Glashutte hronometri

  1. #11
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    COSC je lepo imati ali apsolutno nista ne znaci. Niti ti garantuje da ces dobiti to sto si platio, a svaki iole bolji casovnicar ce ti sat podesiti na te specifikacije. Mislim na iole bolji mehanicki sat, koji nema tehnicku manu. I sertifikat se radi za kalibar, znaci celu seriju predstavlja jedan kalibar, tj mehanizam, nadam se da neko ne misli da se svi mehanizmi koji se dobiju sa COSC testiraju pojedinacno.

  2. #12
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Nikola, koliko je meni poznato, apsolutno svaki mehanizam koji dobije COSC sertifikat mora da prodje testiranje, jer kako onda u suprotnom garantovati kupcu da je BAS NJEGOV sat COSC sertifikovan.

    Pozdrav.

  3. #13
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Mozda gresim ali mislim da nije tako, pa onda bi testirali na stotine hiljada mehanizama svake godine Nema ljutnje, mozda gresim ali sam negde procitao tako

  4. #14
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Pa i testiraju.

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Upravo tako,svaki mehanizam ide tamo.
    Ono sto sam ja htio reci da ako imate garanciju proizvodaca npr. vec postojeci Patek seal ili nepostojeci "Omega COSC" i "Damasko COSC" i da su npr -2+3 to znaci da lijepo saljete nazad njima sat kad izade iz zadanih vrijednosti a oni ce se sigurno potruditi da imaju sto manje povrata sto znaci da ce raditi mehanizme sa jos manjom tolerancijom.I eto odmah velikog skoka u mehanickim satovima jer bi se sredstva ulagala tamo di treba a to je u mehaniku a ne u reklamu...
    Naravno da ce nam svaki urar danas regulirati mehanizam bolje od COSC-a,ali to ne znaci da vec za dva tjedna nece promjeniti rad.Naravno da CO-axial i Damasko i ostali rade i bolje od toga,ali zamislite situaciju da garantiraju svoj interni cosc,wow.
    Tako bi imali garanciju da je mehanizam dovoljno dobar da ostaje 2 godine u garanciji od -2+3.Ako ne proizvodac bi uzeo na testiranje i provjeru zasto nije ostao tocan i u slijedecoj generaciji napravio jos bolji mehanizam.I za par godina imamo mehanicke satove koji bi mogli parirati slabijem quartzu.
    I onda bi se ja osobno osjecao dobro kad placam velike pare za mehanicki sat jer znam da su proizvodaci krvavo radili i istrazivali i ulagali da bi on postigao takvu stabilnost i pouzdanost.Ovako znam da ih boli jedna stvar za mene kao potrosaca ,ali im je jako bitno da li neka zvijezda nosi njihov sat i da li sponzoriraju posjeceniji turnir i izlaze u poznatim casopisima jer ce ih ionako u Aziji ili Usa prodati.

    Panerai 312 sa p9000 nema COSC vec neku svoju CTMP tvornicku toleranciju,koliko sam mogao shvatiti -6+8.Znaci malo slobodnije od COSC-a ali testiranje je unutar kucista (bar mislim da je,nisam nasao sluzbeno) sto je plus.I naravno da sat radi tocnije od toga bar bi trebao ali bitno je da NE MORA.
    Evo slika vlasnicke knjizice:
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (26.11.2010. u 16:42)

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Citat sub kaže: Pregled poruke
    Kad smo se vec uhvatili COSC sertifikata, jel P.9000 u pam.312 ima taj sertifikat i da li paneraievi mehanizmi imaju COSC sertifikate.
    Uprkos određenom broju linkova koji su postavljeni ka Panerai modelima koji imaju cosc treba reći da Pam 312 kao i p.9000 kalibar NEMAJU cosc sertifikat već se radi unutrašnja kontrola mehanizma po Panerai CTMP standardu. Upravo onako kako je jole777 napisao.

    Inače, cosc kao standard u današnje vreme jeste prevaziđen i dozvoljene tolerancije bi trebale biti niže za koju sekundu.

    Pozdrav
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (26.11.2010. u 16:38) Razlog: razdvajanje teme
    nikola0406 likes this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #17
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Ocigledno je da sam pogresio, svaki se mehanizam testira izgleda. Izvinjavam se. Mada ostajem pri misljenju da je zastareo. Pozz

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Nije zastareo a shvatices zasto kada primetis za par meseci da ti Omega odstupa od +2 s
    Nijedan casovnicar na svetu nece moci da ti je namesti da konstantno bude na +2 sec. od servisa do servisa to ti ja garantujem i potpisujem,mada to svi znaju...
    Mozda je to jos jedna car mehanickih satova,jos jedna zanimacija,pracenje odstupanja
    Salu na stranu,ne mislim da je zastareo bas zbog toga sto stare vrednosti treba cuvati jer zivimo u vremenu u kome kvalitet gubi bitku u odnosu na kvantitet,drugim recima stvari se prave da se kvare,servisiraju cesce i menjaju jos cesce...
    Pozdrav.

  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Bojim se da je Marko delimicno u pravu. Hiper produkcija u proizvodnji svajcarskih satova, mislim da sa sobom ponekad nosi i dozu "aljkavosti", sto se vrlo cesto odrazava na tacnost, koja je kod vecine izvan okvira COSC-a. Tako da COSC ipak treba da postoji. Sa druge strane, svaka cast onim proizvodjacima koji su ispod okvira COSC-a, oni su ocigledno resili da gadjaju onaj deo trzista kome je vazniji kvalitet i tacnost sata, nego "svemuguci" marketing, o kome je meni je @jole777 pisao.

  10. #20
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Panerai luminor pam 312, imam nameru da ga kupim.Sta mislite ?

    Evo na primer moja Omega u toku dana dobije oko 2sec a u toku noci izgubi 2 sec i desi se da za mesec dana zuri 5 sec,i tako od kada sam je kupio,i kada se to izracuna tacna je u 1/4 sekunde dnevno,a iskren da budem i da zuri 10-15 sec dnevno kao moj stari pouzdani roamer ne bi mi smetalo ni malo.Ko voli mehanicke satove par sekundi manje vise dnevno ni u ludilu ne treba da mu predstavljaju problem.1000x je bitnije da sat radi pouzdano,da se ne kvari i da odoleva zubu vremena na sto bolji nacin.Kakav C.O.S.C kakvi bakraci,jos jedna stvar koja sluzi da se uzmu pare.Konstrukcija sata,materijali,proizvodni proces,tradicija,to su vazne stvari a ne glupavi sertifikati koji su bili isti i pre 35 godina,i samim tim odavno prevazidjeni.Po meni da bi sat u danasnje vreme imao chronometer sertifikat morao bi da bude u rangu -1+2sec dnevno, a najkvalitetniji mehanizmi to mogu bez problema da postignu.
    nikola0406 likes this.

Slične teme

  1. New York Standard Watch popravka.
    By 60's in forum Džepni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 19:45
  2. Grand Seiko 50th Anniversary
    By dragon in forum Seiko Prospex, Grand Seiko, King Seiko, Credor
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 19.10.2010., 2:50
  3. Maurice Lacroix Miros diver(cosc quartz)
    By HADzI DALIBOR in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 15.10.2010., 14:21
  4. New York Standard Watch popravka.
    By 60's in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.8.2010., 15:12
  5. Da li znate - hronometar (COSC)?
    By Smith in forum Swiss-Made luksuzni satovi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 21.3.2010., 13:27

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •