Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 16
Like Tree18Likes

tema: Nova mesh narukvica na Amfibiji SE

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Nova mesh narukvica na Amfibiji SE

    Ćao drugari!


    Prošle sedmice, nakon što sam u nekoliko slika pokazao najnoviju prinovu Vostok Amfibiju SE (S kao special E kao edition), nekolicina vas se interesovala za kakvoću nove metalne pletene - popularne mesh narukvice. Nisam bio dovoljno iscrpan u odgovorima iz dva razloga. Prvi, nisam bio svestan kakve težine je ta novost u vezi jedne Amfibije i da je to apsolutna novotarija, a drugi razlog je taj što ja baš i nemam neku referencu za usporedjivanje. Ali ipak ...


    Za početak slike narukvice

    Nova mesh narukvica na Amfibiji SE-001.jpgNova mesh narukvica na Amfibiji SE-002.jpgNova mesh narukvica na Amfibiji SE-003.jpgNova mesh narukvica na Amfibiji SE-004.jpgNova mesh narukvica na Amfibiji SE-005.jpgNova mesh narukvica na Amfibiji SE-006.jpgNova mesh narukvica na Amfibiji SE-007.jpg

    Usporediću je sa druge dve narukvice koje ja imam, sve ostale koje još postoje u univerzumu su meni poznate eventualno sa slika... Radi se o sledećim narukvicama

    Nova mesh narukvica na Amfibiji SE-008.jpg

    sleva nadesno: Eichmülerova narukvica kupljena od watcbandcentra, Hadley Roma narukvica sa ebaya i Vostokova narukvica. Ovaj redosled sleva-nadesno ću držati i na slikama koje slede.
    Na sledeće dve slike se vidi da prve dve narukvice imaju jednaku kopču sa dodatnim osiguranjem koje Vostokova nema, da je struktura i debljina - 2,5mm - prve dve narukvice ista (u tolikoj meri da bih ja rekao da ove dve narukvice ako i nisu sišle sa iste linije a ono sa istog tipa mašine) naspram malo deblje Amfibijine - 2,65mm - kojoj je i struktura pletenja drugačija.

    Nova mesh narukvica na Amfibiji SE-009.jpgNova mesh narukvica na Amfibiji SE-010.jpgNova mesh narukvica na Amfibiji SE-011.jpgNova mesh narukvica na Amfibiji SE-012.jpgNova mesh narukvica na Amfibiji SE-013.jpg

    Ne znam koliko slike to mogu dočarati, ali pod jakim uvečalom gledano i doradjenost površine prve dve je nešto bolja u odnosu na treču. Dalje, gustina pletenja prve dve je nešto veća i finija, te se one po dužini mogu manje sabiti (ili je to do različite mustre pletenja). Na sledeće dve slike sam probao dočarati da su one uprkos tome elastičnije tj. savitljivije nego Amfibijina

    Nova mesh narukvica na Amfibiji SE-014.jpgNova mesh narukvica na Amfibiji SE-015.jpg

    Subjektivne stvari koje ne mogu dočarati slikama. Pod rukom su sve tri jednako ravne, nigde nista ne zapinje, ne čupa. Tj. ipak, prihvata je Vostok manje doradjen i to se malo oseti i pod rukom

    Nova mesh narukvica na Amfibiji SE-016.jpg

    Na pogled prve dve izgledaju malo kvalitetnije, ali tu bih napomenuo da su i jednako duplo skuplje! Tu kod ocene kvaliteta bih rekao samo još to da se ove sitne zamerke verovatno javljaju samo kod nas "bolesnih", dok je to za običnu raju - koja će to gledati večinom sa veče daljine i sa manje zainteresovanosti - isto! Hoću reči jednako atraktivno. Tako da se na kraju jedina ozbiljnija zamerka koju mogu uputit na račun narukvice tiče kopče. Dovoljno ga je negde nezgodno zakačiti i ona se jednim potezom oslobadja! Izuzev ako je narukvica dobro zategnuta, ali ko to još nosi tako leti ...


    Dodao bih još da su sve tri narukvice gotovo nove. U kojoj meri će koja odolevati vremenu i koriščenju to je sada nemoguče reči. Sve u svemu, nakon malo razmišljanja i objektinog sagledavanja, mislim da ko želi pletenu narukvicu na Amfibiju za te novce može slobodno da ga uzme. Dobiće odgovarajuću količinu muzike!
    RUS, esdy_11192, 23jewels and 10 others like this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Nova mesh narukvica na Amfibiji SE

    Odličan opis! Možeš li samo da navedeš cene pomenutih narukvica? Odlično izgledaju sve tri!

    Kao i uvek kod Vostoka - cena/kvalitet odnos je zaista dobar!

    Puno pozdrava!
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Nova mesh narukvica na Amfibiji SE

    Naravno!
    1. Watch band Em-MB018 20mm stainless steel mesh robust matt by EICHM�LLER
    25,95 EUR + nekih 2,50 EUR = 28,50 EUR otprilike
    2. ebay - nema ga vise - sa sve dostavom je bio
    27,20 EUR
    3. http://www.meranom.com/amphibian-cla...elet-22mm.html
    16,65 USD + 8,33 USD = 24,98 USD = 18,10 EUR

    jos da dodam da ga trenutno ima kod Meranoma (sto nije uvek tako) i da i dalje radi kupon kod wus2013 (barem pre 3-4 dana) koji obezbedjuje 2% popusta od porucene robe
    Poslednja ispravka: veberz (21.4.2014. u 9:59)

  4. #4
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Nova mesh narukvica na Amfibiji SE

    a je l kad udje ovaj štift u narukvicu i kad se prikači za kućište, je l ima narukvica malo lufta gore-dole, odnosno, je l' je rupa malo šira nego što je štift pa da se to mrda, da sat u nekim polozajima ne stoji ukrivo jer narukvica ima lufta

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Nova mesh narukvica na Amfibiji SE

    Sirina narukvice na prihvatu je 21,95mm, dakle nema levo-desno
    Otvor za iglicu je za dlaku manji od 2mm dakle sa standardnom iglicom 1,78mm (valjda je toliki standard - tu je negde) je mali zazor (normalno). Nema govora da ukrivo stoji. To je korektno odradjeno.

  6. #6
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Nova mesh narukvica na Amfibiji SE

    odlicno, ajde sirina đene-đene, mislio sam da im je otvor širi dosta od iglice, pa da klima malo vise nego sto treba

    inace ovde su omanuli sa sirinom narukvice, koliko klima gore-dole, to mi ne vidimo ali mozemo da nagadjamo samo



    sejtan likes this.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Nova mesh narukvica na Amfibiji SE

    U vezi tog gornjeg modela moci cu tacne podatke da iznesem za otprilike 3 sedmice

    ... zaista zalosno izgleda na toj slici, no videcemo ...


    Ti znas da je moj prvi stav bio negativniji. Sinoc sam do duboko u noc citao watch.ru bas o amfibijama i sada sam malo omeksao da tako kazem.

    Bas sinoc citao da je ona plehana narukvia kitajska
    Poslednja ispravka: veberz (21.4.2014. u 10:57)

  8. #8
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Nova mesh narukvica na Amfibiji SE

    aha šteta da ovako zeznu, pa to je egzaktna nauka

    a ova narukvica je lepo dizajnirana i više bih nju voleo da sam dobio, nego onu plehanu

    a sat je reizdanje njihovog starog modela i prelep je, samo mi je bio skup i nisam baš njega uzeo

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika jagoda-nbg
    Član od
    17.7.2010.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    1.115
    Lajkovi
    4072
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: Nova mesh narukvica na Amfibiji SE

    Ako mogu i ja da se nadovezem sa svojim iskustvom:

    Ovo mi je prva mesh narukvica sa kojom sam se susreo pa ne znam koliko sam merodavan ali ovako laicki mogu reci da mi je narukvica veoma udobna i iskreno nisam imao nikakvih problema sa otkopcavanjem kopce.
    VLADAN P and nele like this.

  10. #10
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Nova mesh narukvica na Amfibiji SE

    Zaboravljate jednu stvar, koliko para toliko muzike, a u slucaju sa amfibijom dobijate malo vise muzike nego para, cak i kad bi dolazio bez ikakve narukvice.

    E sad, zaista se ne bih usudjivao da komentarisem kvalitet kaisa sa te kompjuterski generisane fotke(narandzasti model). Otkud mi znamo da to izgleda tako uzivo? Mozda je samo neki amater radio fotku za sajt, cak sta vise ne bi me nimalo iznenadilo da je stvarno to u pitanju.

    veberz, dobar opis narukvice! Jeste da je nisam video uzivo, ali ovako sa slika, a imajuci u vidu cenu, mislim da tu nema greske.
    23jewels likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •