Strana 87 od 96 PrvaPrva ... 3777838485868788899091 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 861 do 870 od ukupno 953
Like Tree2588Likes

tema: Kozni kaisevi za satove

  1. #861
    Mlađi član Avatar korisnika ankebut
    Član od
    17.12.2011.
    Poruke
    94
    Lajkovi
    382
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Kozni kaisevi za satove

    Jedna brzinska za Komandirskog.

    Poslano sa mog Redmi 5 Plus koristeći Tapatalk
    VLADAN P, boing, taunus and 8 others like this.

  2. #862
    Mlađi član Avatar korisnika ankebut
    Član od
    17.12.2011.
    Poruke
    94
    Lajkovi
    382
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Kozni kaisevi za satove

    Poklon za kolegu iz kancelarije

    Poslano sa mog Redmi 5 Plus koristeći Tapatalk
    RUS, VLADAN P, taunus and 6 others like this.

  3. #863
    Novi član
    Član od
    20.4.2018.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kozni kaisevi za satove

    Jel zna neko sta se dešava sa Kaletom?

    Naručene dve narukvice još 8. avgusta, rekao mi da će javiti ako bude bilo nekih nedoumica oko izrade i od tada se ne javlja uopšte.
    Pokušavao sam u više navrata da ga dobijem, što na Viber što telefonskim pozivima, ali se ni na jedno ne javlja, iako vidim da je svaki dan na Viberu.

    Uopšte mi nije jasan takav način "komunikacije", pogotovo što sam tražio narukvice kakve je već pravio i nije bilo nikakvog cenkanja.

  4. #864
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Kozni kaisevi za satove

    Hm to mi baš ne liči na njega, ne poznajem ga kao takvog. Videh ga iz auta pre nekoliko dana...

    Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

  5. #865
    Novi član
    Član od
    16.3.2018.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    27
    Lajkovi
    153
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kozni kaisevi za satove

    Takodje se meni nije javio 10ak dana, ja hteo da porucim novu narukvicu,..

    Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

  6. #866
    Stariji član Avatar korisnika sector77
    Član od
    10.4.2010.
    Lokacija
    zagreb
    Poruke
    1.112
    Lajkovi
    13183
    Reputacioni uticaj
    49

    Određen forumom Re: Kozni kaisevi za satove

    Clover straps , jedan uradak za mog Longinesa. Prcizan , pedantan i odličan remen.


    Poslano sa mog SM-J600FN koristeći Tapatalk
    RUS, vlax, Aleksandar89 and 10 others like this.

  7. #867
    Mlađi član Avatar korisnika Seegath
    Član od
    23.1.2011.
    Poruke
    46
    Lajkovi
    204
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Kozni kaisevi za satove

    Osećam za potrebnim da upoznam članove foruma sa izuzetno neprijatnim iskustvom sa Pugom:

    Početkom leta sam mu najavio da će mi krajem leta stići novi sat i da bih želeo da mi napravi kaiš za njega. Dakle, bar 2 meseca ranije.

    Sve smo se dogovorili i oko izgleda kaiša i cene. 27. avgusta ga pozivam i kažem mu da je sat stigao te se dogovaramo da se vidimo već sutradan, 28. avgusta jer je hteo da uzme mere kaiša, iako sam mere već imao.

    U pitanju je u-boat sa sistemom kačenja kaiša tuba-šraf. Kada sam stigao kod njega u Kotež bezbroj puta sam mu skrenuo pažnju da su šrafovi izuzetno sitni, da bih, da mogu, kod opasnosti da se isti izgube, prešao na klasičan sistem kačenja kaiša ali smo se složili da to nije moguće pošto su lugovi probušeni pa bi iglice, jednostavno, ispadale.

    Pored svega, Pugo uzima sat i skida kaiš, odšrafljujući šrafove, uzima mere i vraća kaiš i tom prilikom gubi jedan šraf!

    To je jedan od dva šrafa jer na svakoj od dve tube jedan šraf je lažan i stoji samo kao kontra-navoj da tuba ne bi klizala dok se odšrafljuje pravi šraf.

    Potom kreće agonija koja traje 2 sata i ogleda se u mom znojenju gledajući Puga kako traži šraf u nečemu što se, u najmanju ruku, može nazvati neuredno radno okruženje.

    Nakon cirka dva sata mučenja vidim da od potrage za šrafom nema ništa i odlazim moleći Puga da mi se javi ako šraf nađe.

    Ja, pak, zovem sve sajdžije i servise u Bgd da bih konstatovao da šraf za u-boat ne postoji (mora se naći šraf identičnih dimenzija kao original, kako u pogledu glave šrafa, tako i dužine istog, prečnika tela šrafa i koraka navoja jer bi instalacija pogrešnog šrafa upropastila tubu, ili čak ostetila kućište, a onda je već sve otišlo do đavola).

    Pugo mi se javio dva dana kasnije, odnosno 30. septembra izvinjavajući se i obećanjem da će šraf naći od uvoznika (mada sam istog zvao i konstatovao da šraf nema jer više ne postoji uvoznik u-boat-a za Srbiju, a delove su vratili proizvođaču kada su poslovni odnos okončali).

    Ja sam, u međuvremenu preturio nebo i zemlju za izgubljenim šrafom a Pugo me više ni jednom nije pozvao. Ja da ga zovem nisam imao snage ogorčen njegovim neodgovornim pristupom poslu kojim se bavi.

    Ono što je dotični rešio da radi jeste precizan posao i mogu, evo, iz iskustva, da tvrdim da isti tom poslu nije dorastao i da je u stanju da napravi veliku štetu potencijalnom klijentu. Kada odeš kod automehaničara on stavlja delove koje skida sa auta u kutiju a čovek koji se bavi satovima, ili preciznije, kaiševima za satove, gubi delove za radnim stolom!

    Ja od njega nisam ništa džabe tražio, oko cene koju je tražio nisam se cenjkao i osećao sam se strašno jadno nakon svega. Taj sat sam godinama tražio i kada je konačno stigao morao je nazad u kutiju dok se ne snađem. Šraf sam na kraju sam našao u inostranstvu, i nije uopšte bilo jednostavno do njega doći, plus moljakati poznanike, koji tamo žive, da po njega odu, da ga šalju poštom...

    Moj je zaključak da sa Pugom ne treba raditi jer je neuredan, neodgovoran i ne sluša klijenta koji mu je na najdirektniji način skrenuo pažnju da se radi o maltene unikatnom sistemu montaže kaiša i da gubitak bilo kog dela dovodi vlasnika sata u poziciju agonije potrage za istim, što sam, eto, i preživeo.

    Napominjem da svaki proizvođač satova koji koristi ovaj sistem kačenja kaiša ima svoje mere tuba i šrafova pa je kod svakog sata koji ima bilo šta drugo do običnih iglica veliki rizik takav sat dati ovakvom čoveku.

    Ovaj podugacki post pišem iz najbolje namere da svim članovima foruma ukažem na način rada Puga ne ulazeći u to koliko vas je imalo pozitivnih iskustava sa istim. Kao i u svakom poslu i ovde se dobro obavljen posao podrazumeva jer je majstoru plaćeno šta je tražio dok se računaju samo ovakve situacije, u negativnom smislu, ili ako uradi nešto što niko drugi nije znao da uradi, tada u pozitivnom kontekstu.

    Ja, na moju žalost, sam sa Pugom jako loše prošao i mislim da, nakon svih ovih godina provedenih na forumu ne bi bilo fer prema svima vama da o ovom događaju prećutim.

    Sa druge strane prošlo je više od mesec dana da se Pugo nije ni javio. Što se mene tiče - više ni ne mora.


    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
    don Alberto likes this.

  8. #868
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    596
    Lajkovi
    4314
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Kozni kaisevi za satove

    Druuuuuuuze, Marfi te pozdravio, desilo se bas zato sto si toliko strepeo da se ne desi... Al' ovoliko da popljujes coveka, mislim da sam objektivan kad kazem da preterujes.

  9. #869
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Kozni kaisevi za satove

    Ja naletih na jednog Madjara koji ima odlicnu kolekciji rucno radjenih kaiseva..dogovaram se oko izbora

    Na face ili instagramu je nice-strap...cena oko 50 eura..a koza,pa ima bas svega. Kada se dogovorim...stavljam slike.

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

    next year at this time I'll be a millionaire




  10. #870
    Stariji član Avatar korisnika Elvedin
    Član od
    1.11.2015.
    Lokacija
    Novi Pazar
    Poruke
    1.699
    Lajkovi
    11976
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Kozni kaisevi za satove

    Ivan iliti Donkey Straps...


    Послато са 8050D помоћу Тапатока
    VLADAN P, taunus and Zagor like this.
    Ne treba goreti u zelji, s'vremenom sve ce doci...

Slične teme

  1. Kozni kais za sat
    By div in forum Oprema za satove - narukvice, kaiševi, delovi...
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 3.11.2014., 23:09
  2. Diaboliq kaisevi
    By nikola0406 in forum Oprema za satove - narukvice, kaiševi, delovi...
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 21.4.2012., 10:46
  3. Rios kaisevi za satove
    By sofronije in forum Prodaja dodatne opreme za satove
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 18.1.2012., 7:59
  4. kozni kais
    By raketa-paketa in forum Oprema za satove - narukvice, kaiševi, delovi...
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 9.7.2011., 15:52
  5. IWC kozni kaisevi
    By milan zmaj in forum Kafić
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.3.2011., 9:49

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •