Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 21
Like Tree2Likes

tema: kožni vs metalni kaiš

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    9.11.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    50
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom kožni vs metalni kaiš

    Pošto vidim da su danas aktuelne borbe (upoređivanja), zanima me da li više volite satove sa kožnom ili sa metalnom narukvicom. Ja sam se opredelio za kožu iako i metali imaju svojih prednosti pogotovo leti.

  2. #2
    Novi član
    Član od
    9.12.2009.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: kožni vs metalni kajš

    Ja sam za platnene ili silikonske kaiseve vise zainteresovan, mada imam i kozne i metalne. Metalni su prakticniji ali mi je osecaj na ruci neprijatniji od onog koji pruza koza.Sve zavisi od uslova u kojima ces koristiti sat.

  3. #3
    Član
    Član od
    26.2.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    100
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: kožni vs metalni kajš

    Stvarno poslednja 2dana sve neke ,,VS,, teme! Ja cu sutra otvoriti ,,Diver VS Aviator,,! Heh..
    Ja sam se takodje opredelio za koznu narukvicu.. Nekako mi je lepse ,,isla,, uz sat, a i nije imao konkretan model koji sam zeleo sa metalnom! Mada uvek se moze dokupiti metalna ako zafali, samo su finansije presudan faktor!
    Mislim i da to ugra manju ulogu pri kupovini sata, nego kad su u pitanju dileme ,,autoVSquartz,, ili ,,titaniumVScelik,, sto znaci, tema ti je manje vazna od ostale 2!

    P.S. Nisam ti cestitao na kupovini Strele..! Zaista lep sat, i sam sam bio u dilemi jedno vreme da li da ga pazarim!

    Pozdrav,
    Aleksandar

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: kožni vs metalni kajš

    Preferiram kožu, mada nije baš previše pogodna za letnje vrele dane i mislim da joj je to ujedno i jedina ali i najveća mana. Zato kada kupujem sat, tamo gde postoji mogućnost a razlika u ceni je minimalna gledam da uzmem sat sa brazletnom a kožnu narukvicu naknadno. Čast izuzecima, ali u većini slučajeva kožna narukvica koja dolazi sa satovima je relativno lošijeg kvaliteta u odnosu na aftermarket ponudu tipa Hirsch, Hadley-Roma, Toshi ili Rochet.
    U svakom slučaju, koža.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #5
    Član Avatar korisnika Hakinen
    Član od
    29.12.2008.
    Lokacija
    Bg (Srb)
    Poruke
    101
    Lajkovi
    27
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: kožni vs metalni kajš

    Definitivno koza ili karbon fiber.
    just nice and easy now...there is no need to rush

  6. #6
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: kožni vs metalni kajš

    Za temperature >25 metal,kaucuk,silikon.Za temperature <25 samo koza.Najidealnije je kada bi za isti sat imali sve vrste narukvica,pa prema trenutnoj zelji ili potrebi menjati ako je to moguce za taj model.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: kožni vs metalni kajš

    Citat Nikle kaže: Pregled poruke
    Za temperature >25 metal,kaucuk,silikon.Za temperature <25 samo koza.Najidealnije je kada bi za isti sat imali sve vrste narukvica,pa prema trenutnoj zelji ili potrebi menjati ako je to moguce za taj model.
    ovo za temperature nisam siguran da je tacno.
    Ja sat skidam samo kad se tusiram, tako da je metalna narukvica uvjek na ruci i topla. Dje vi to zivite, u Sibiru?
    Velika prednost metalne narukvice (naravno nerdjajuci celik) je sto je čistija od kožne, ne kvasi se, ne mijenja se vremenom.
    Marko Marjanovic likes this.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: kožni vs metalni kajš

    Barone, ne znam kako je kod vas u CG, ali evo ovde u NSu je trenutno -4c i 2m snega. Nije baš Sibir, ali predvorje Sibira gotovo sigurno.

    Mislim da to zavisi od osobe do osobe i od situacije do situacije. Ako si tokom radnog vremena zavučen u kancelariji u kojoj je preko 20c i hladnoću "vidiš" jedino od kancelarije do kola i od kola do kuće onda čelik može da prođe, zašto da ne. U suprotnom, mislim da će se većina složiti da je koža prihvatljivija i ugodnija za nošenje. U svakom slučaju, kao što rekoh, zavisi od osobe do osobe, nekome odgovara, nekome ne.
    Mene čelik neće videti do juna/jula meseca.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: kožni vs metalni kajš

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Barone, ne znam kako je kod vas u CG, ali evo ovde u NSu je trenutno -4c i 2m snega. Nije baš Sibir, ali predvorje Sibira gotovo sigurno.
    Kad sam krenuo u osnovnu skolu od djeda sam dobio pozlaćenu veliku Čajku sa kožnom narukvicom iz jednog dijela. Tih godina sam sam uštavio (pomoću soli i sunca) košu od jednog nesrećnog poskoka i sa njom presvukao narukvicu!! sjecam se da sam je nosio dosta dugo dok se nije poderala.
    Sad ipak preferiram metalne narukvice, i nisam primijetio da su hladne. Na longines-u sam je skratio da bude skroz u ruku, a kako je i sat vrlo tanak, ne osjećam ih na ruci, bukvalno.

  10. #10
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: kožni vs metalni kajš

    JA sam za kaiš od stiropora, ni vruć ni hladan, a kad ti čuka upadne u vodu neće da potone.
    Marko Marjanovic likes this.
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •