Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 19
Like Tree12Likes

tema: Problem sa Orient Black Mako... ili ne?

  1. #1
    Član Avatar korisnika Koska23
    Član od
    2.1.2011.
    Lokacija
    Guelph, ON, Canada
    Poruke
    221
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Problem sa Orient Black Mako... ili ne?

    Pozdrav drugari!

    Nesto me muci u poslednje vreme, pa se nadam da ce neko od vas znalaca moci da mi pomogne. U poslednjih par nedelja vratio sam se staroj ljubavi - voznji bicikla. U nekoliko navrata sam pri voznji na ruci imao svoj Orient Black Mako. Primetio sam da nakon svake voznje (koja sa pauzama traje oko 4 sata) postoji odstupanje u tacnosti sata (unapred) od nezanemarljivih 4-5 minuta! Cak i nakon resetovanja na tacno vreme, sat ce u toku tog dana jos malo zuriti (oko 1 min na 12 h), a posle toga se vratiti na svoju standardnu tacnost od +/- 10 s na 24h. Napominjem da se ne radi o nekoj off-road voznji, ali naravno da postoji dosta truckanja, sto je pretpostavljam razlog zbog kojeg dolazi do ovog odstupanja. Ima li neko iskustva sa ovim? Da li je to normalna pojava za ovu klasu sata?
    Napominjem da pri standardnom nosenju Mako ne pokazuje nikakve znake defektnosti...

    Hvala unapred!

    Pozz

  2. #2
    Član Avatar korisnika Refresh
    Član od
    29.6.2010.
    Lokacija
    Zenica, BiH
    Poruke
    145
    Lajkovi
    312
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Problem sa Orient Black Mako... ili ne?

    Pozdrav.

    Nikada, ali nikada nemoj nositi mehanički sat kada voziš bicikl, skuter... Može doći do ozbiljnih oštećenja mehanizma, tako da kada voziš bicikl stavi na ruku nešto kvarcno. (po mogućnosti G-shock, imaš ih na ebayu po 40$)

  3. #3
    Član Avatar korisnika skydiver
    Član od
    20.11.2008.
    Poruke
    272
    Lajkovi
    251
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Problem sa Orient Black Mako... ili ne?

    Hmmm, deluje mi cudno da se sam usteluje posle nekog vremena. Inace Mako i ne vazi za sat koji bas trpi vibracije, barem iz iskustava sa net-a. Tako nesto bas i ne treba ocekivati od mehanickih satova.
    ________________________________
    Smišljam novi potpis...

  4. #4
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Problem sa Orient Black Mako... ili ne?

    Nisu mehanicki satovi toliko osetljivi koliko vi mislite. 9god nisam skidao sa ruke Omegu Geneve gde god da sam isao, nekoliko puta po nekoliko sati voznje kvadova po pustinji, i sve ok. I naravno jos svasta nesto. Tako da ti ipak odnesi sat na proveru kod casovnicara. Nema to veze s voznjom bicikla sto posto..
    Djordje and Radasinka like this.

  5. #5
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Problem sa Orient Black Mako... ili ne?

    Mogući uzrok bi mogla biti masna špirala pa se usljed vibracija dva kruga špirale sljepe i dođe do nekontroliranih ubrzanja sata
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  6. #6
    Član Avatar korisnika Koska23
    Član od
    2.1.2011.
    Lokacija
    Guelph, ON, Canada
    Poruke
    221
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Problem sa Orient Black Mako... ili ne?

    Hvala na odgovorima... Imam ja kvarcnu zamenu za sportske aktivnosti, nije to problem, samo sam zeleo da znam da li se radi o nekom defektu, ili je ovo ocekivana pojava kod satova ove klase. Realno, to je sat od $100, i iako je sasvim sigurno dobra vrednost za ovaj novac, ne ocekujem od njega previse u smislu toga sta moze da podnese a da zadrzi tacnost.
    Inace, mora imati veze sa voznjom bicikla, odnosno vibracijama, posto se zaista nakon 12-ak sati sam usteluje i radi sa ocekivanim dnevnim odstupanjem.

    Hvala jos jednom!

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Problem sa Orient Black Mako... ili ne?

    Ja sam imao isti problem s Lorusom(Seiko 7s26).
    Kada se strese,brza pošteno, a ponovni udar ga vrati na normalu i to je poznata začkoljica!
    Pošto i Orient 469 potiče od istog pretka kao i 7s26, vjerovatno je zadržao istu osobinu!
    Lako je moguće da je ta "osobina" ovo što watchmag kaže!

    @nikola0406
    Ti si imao sreće sa Omegom!
    Na potrese je mehanika i te kako osjetljiva!
    UlysseNardin, VLADAN P and Koska23 like this.

  8. #8
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Problem sa Orient Black Mako... ili ne?

    Mislim ok moguce je da taj kalibar ima neku skrivenu manu, ali ipak mislim da se preteruje sa mislju da su mehanicki satovi toliko bas osetljivi. Pa npr.Rolex GMT i Daytona, pa IWC razni, pa Frotisi,pa Omege, pa jos mnogi drugi su noseni u raznoraznim uslovima, prosli raznoraze testove, od motosporta, avijacije vojno sportske pa su prezivljavali decenije na zglobovima. Ako ne smem da nosim sat na ruci dok vozim bicikl po gradu, onda nek ide bestraga sve Ja izbegavam samo vodu sa satovima koji nisu za to predvidjeni, a ostalo sto obican smrtnik moze da radi svaki dan, na zglobu je. Jos mi se nije peh desio. Npr karting.

  9. #9
    Član Avatar korisnika skydiver
    Član od
    20.11.2008.
    Poruke
    272
    Lajkovi
    251
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Problem sa Orient Black Mako... ili ne?

    Ovaj sat mi je mnogo interesantan, pa sam dosta o njemu citao na netu, i ono na sta sam cesto nailazio je da se ljudi zale da ne podnosi bas najbolje vibracije. Koska, odnesi sat kod nekog da ga pogleda (ne bi trebalo da ti naplati otvaranje sata) i da proveri da nije problem ovo sto je watchmag naveo, ali generalno nemoj od Maka da ocekujes cuda; i sam si rekao, za te novce sat je super.

    Sto se tice mehanickih satova i vibracija, ima prica da su ljudi nosili Seiko 5, po 20 godina, bez servisa, svaki dan gradjevina, pneumatski cekic, i sl. i da rade i dalje...ali opet to ne menja cinjenicu da mehanicki satovi ne podnose bas dobro vibracije, generalno, aj da kazem da nisu bas predvidjeni za to. Mozda je najjednostavnije probati sat, pa ako radi i ne smeta mu super, ako pocne da zeza...
    ________________________________
    Smišljam novi potpis...

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika nele
    Član od
    23.2.2011.
    Lokacija
    Lazarevac
    Poruke
    534
    Lajkovi
    2222
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom

    kakva priča,kad ti ja kažem moj seiko je tek ove godine išao na servis a nosim ga od 90 i naravno prošao je svašta i ronjenje i motore.ps sajdžija mi je rekao da ipak ima razlike u kvalitetu 5-ce sada i pre 20 god,moj je 86 to godište.poz

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Orient CEM75002D Mako XL
    By HADzI DALIBOR in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 2.8.2015., 13:21
  2. Orient Black Automatic Dive Watch CEM65001B (Black Mako)
    By edin13 in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 16.12.2012., 10:26
  3. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 28.6.2011., 23:09
  4. Kupujem Orient "Mako" CEM6500*
    By Radovan in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.3.2011., 17:27
  5. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.5.2010., 1:29

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •