Strana 247 od 260 PrvaPrva ... 147197237243244245246247248249250251257 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 2.461 do 2.470 od ukupno 2592
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #2461
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.866
    Lajkovi
    16438
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat Specto kaže: Pregled poruke
    Seiko 7t34 Flightmaster.
    Nakon zamene baterije, štoperica neće da se pokrene. Šta bi mogao biti problem?

    Sent from my Mi A3 using Tapatalk
    Moraš ga izresetirati.

    Otvori, izvadi bateriju.

    Ponovo stavi bateriju. Sa pincetom ili spajalicom spoji bateriju i metalni dio mehanizma.

    Trebalo bi proraditi.
    Specto likes this.

  2. #2462
    Novi član
    Član od
    10.3.2021.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    44
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Pozdrav, da li može neka preporuka za lupu, uvećanje 20x-30x ili po vašoj preporuci, zanimaju me mikrodetalji na ciferima male kolekcije satova koje imam, u kojim radnjama to ima da se pogleda, od čega početi. Da li uzeti lupu za oko ili ručnu, da okularom ili sa postoljem.... Hvala.

    Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

  3. #2463
    Član Avatar korisnika sasa14
    Član od
    17.3.2013.
    Poruke
    338
    Lajkovi
    1175
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Da ne otvaram temu zbog dva pitanja.Imam od pre par dana Citizen eco-drive bl8000-54l.Primetio sam da mi ne prebacuje datum tacno u ponoc vec negde izmedju 2 i 3h.Citajuci malo neki ljudi kazu da je to normalno, da li je? a drugo pitanje, kad recimo hocu da podesim lokalno vreme on vrati datum za jedan dan unazad i 2 sata unapred, sta uraditi, nisam uspeo na netu da nadjem resenje.

  4. #2464
    Novi član
    Član od
    30.6.2021.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Veliki pozdrav svima!
    Nova sam na forumu i imam jedno pitanje: da li je moguce skratiti metalnu narukvicu na satu? Sklonjeni su svi linkovi sa srafovima, ali je ona meni i dalje prevelika... Da li bilo ko u Srbiji radi uklanjanje "permanentnih linkova" - ako je to pravi izraz? U pitanju je ovaj model: Style Automatic Champagne Dial Watch M12513-0001

    Pitajte časovničara-sat.jpg

    Pokusala sam da uslikam izgled narukvice ali i da pokazem koliko mi je i dalje, posle svih skracivanja, labava narukvica... Ukoliko neko ima ideju, znanje kako mogu da resim ovaj problem, ili ima informaciju ko bi mogao da zna, to bi mnogo znacilo

    Unapred hvala!

  5. #2465
    Novi član Avatar korisnika jboban
    Član od
    10.9.2018.
    Poruke
    25
    Lajkovi
    29
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Pitanje za znalce... Postoji li ikakav razlog da Seiko SNZF17 mora ostati na -18s i da se ne može malo požuriti?

    Napomena: Tvrdnja je od renomiranog kolege, bez objašnjenja.

  6. #2466
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Tebe neko z...

    Ja ne vidim ni jedan razlog što ne bi mogao da se reguliše.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Poslednja ispravka: eee (6.7.2021. u 5:46)
    jboban likes this.

  7. #2467
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat Doris kaže: Pregled poruke
    Veliki pozdrav svima!
    Nova sam na forumu i imam jedno pitanje: da li je moguce skratiti metalnu narukvicu na satu? Sklonjeni su svi linkovi sa srafovima, ali je ona meni i dalje prevelika... Da li bilo ko u Srbiji radi uklanjanje "permanentnih linkova" - ako je to pravi izraz? U pitanju je ovaj model: Style Automatic Champagne Dial Watch M12513-0001

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	sat.jpg
Viđeno:	165
Veličina:	205,7 KB
ID:	152929

    Pokusala sam da uslikam izgled narukvice ali i da pokazem koliko mi je i dalje, posle svih skracivanja, labava narukvica... Ukoliko neko ima ideju, znanje kako mogu da resim ovaj problem, ili ima informaciju ko bi mogao da zna, to bi mnogo znacilo

    Unapred hvala!
    Probaj kod nekog časovničara. Da li bi se neko prihvatio tog posla. Ali, ovako, sa slike, po meni je taj sat prevelik za tvoju ruku. Ako baš hoćeš da ga nosiš, stavi ga na kožnu narukvicu, mislim da će ti lepše stajati na ruci.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  8. #2468
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat Doris kaže: Pregled poruke
    Veliki pozdrav svima!
    Nova sam na forumu i imam jedno pitanje: da li je moguce skratiti metalnu narukvicu na satu? Sklonjeni su svi linkovi sa srafovima, ali je ona meni i dalje prevelika... Da li bilo ko u Srbiji radi uklanjanje "permanentnih linkova" - ako je to pravi izraz? U pitanju je ovaj model: Style Automatic Champagne Dial Watch M12513-0001

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	sat.jpg
Viđeno:	165
Veličina:	205,7 KB
ID:	152929

    Pokusala sam da uslikam izgled narukvice ali i da pokazem koliko mi je i dalje, posle svih skracivanja, labava narukvica... Ukoliko neko ima ideju, znanje kako mogu da resim ovaj problem, ili ima informaciju ko bi mogao da zna, to bi mnogo znacilo

    Unapred hvala!
    Svaki časovničar ti može skratiti narukvicu po tvojoj meri, ali po ovoj slici takođe kao što ti je kolega napomenuo, taj sat je prevelik za tvoj zglob i sigurno ti nikada neće lepo stajati na ruci. Satovi osim po izgledu se biraju i po veličini zgloba. Mislim da bi ti neki manji model lepše stajao na ruci
    Omega rules !!!

  9. #2469
    Novi član
    Član od
    30.6.2021.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat don Alberto kaže: Pregled poruke
    Svaki časovničar ti može skratiti narukvicu po tvojoj meri, ali po ovoj slici takođe kao što ti je kolega napomenuo, taj sat je prevelik za tvoj zglob i sigurno ti nikada neće lepo stajati na ruci. Satovi osim po izgledu se biraju i po veličini zgloba. Mislim da bi ti neki manji model lepše stajao na ruci
    Sat sam cekala gotovo godinu dana da stigne iz Amerike i mnogo mi se dopada, a narocito narukvica. Svi linkovi koji mogu da se skinu, su skinuti, ostali su ovi permanetni, koje niko koga sam pitala ne moze da skine. Ako sam dobro razumela, potreban je neki specijalan alat da bi se uklonili permanetni linkovi. Pa ako i dalje znate nekog ko bi umeo da skine bar jedan link a da ga ne izgrebe ili ne osteti, mnogoooo bi mi znacilo. Ja sam iz Beograda, svaka preporuka je dobro dosla
    Problem sa malim zglobovima imam oduvek, navikla sam da su mi svi pomalo veliki - imam i jedan manji.

  10. #2470
    Novi član
    Član od
    30.6.2021.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Pitajte časovničara-viber_image_2021-07-15_11-20-00-690.jpg

    Evo jos jedne slike, i ako jos jednom, ako ima neki casovnicar koji bi se pozabavio ovom narukvicom, molim vas da mi napisete kako bih konacno mogla da uzivam u svom satu.

    Srdacan pozdrav!

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •