Strana 117 od 260 PrvaPrva ... 1767107113114115116117118119120121127167217 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.161 do 1.170 od ukupno 2592
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #1161
    Mlađi član
    Član od
    29.12.2009.
    Lokacija
    Paracin
    Poruke
    42
    Lajkovi
    67
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom ko zna ovog majstora?

    Ljudi, imam jedan Tissot kod casovnicara Dejana Maricica iz Bg, na Terazijama negde ali izgubio sam kontakt, nemam ni broj ni adresu a nisam ga ja nosio kod majstora tako da su mi vezane ruke.
    Da li neko moze da mi posalje njegov kontakt?
    Izvinjavam se ako je offtopic.
    Posaljite ovde ili u inbox, ne znam kakva su pravila kuce sto se tice licnih podataka. Hvala
    Onaj ko može, taj i čini.

    Onaj ko ne može, taj podučava.

    Onaj ko ne može ni raditi niti podučavati, on postaje savetnik...

    Onaj ko ne može ništa od svega toga, postaje Sudija.

  2. #1162
    Član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    244
    Lajkovi
    384
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom

    Citat dragans kaže: Pregled poruke
    Ljudi moji ne možete da zamislite kakav je to trip, dok je na stolu ili polici radi tačno u sekundu, evo danas pre nego što ću postaviti temu par sati ranije oba podesim eno ih u sekundu rade tačno, užasan je osećaj jer znam kad stavim sat na ruku da će kasniti ajde u redu da je to kašnjenje na koje mogu računati al to kašnjenj emože biti od par minuta do 30 na dan zamislite kakav trip. A najgore od svega kad ga pošaljem na servis znam šta će da bude kako kod nas ne kasni ni na ruci ni na polici. Ajd sad ti budi pametan, jednom sam ovde pročitao da je neko imao sličan problem ali mi se čini da nije dobio neki konkretan odgovor. Bar kad bi mi neko rekao čoveče prirodno si magnetičan batali satove kupi peščani bilo bi mi lakše,ovako ne znam šta sve mogu od servisera da očekujem.
    #dragans, ja sam imao slican problem sa svojim Casiom 328, sat je jos uvek bio pod garancijom, problem je bio isti..
    Sta se desilo?! Sat sam poslao u servis, gde sam ga i kupio,, njihov odgovor je bio da baterija nesto nije u redu, da su istu zamenili a i kontakt sa baterijom je bio valjda nesto "klimav" , tako da, sve u svemu nista strasno, od tada pa do sada sat radi perfektno, a to mi se izdesavalo skoro pa pre godinu dana
    Pozdrav

    EX da!!! Javi se kada budes dobio odgovor iz servisa i nadam se da ce se sve dobro zavrsiti i kao sto rekoh, mislim da to nije nista strasno u pitanju
    Poslednja ispravka: RUS (21.4.2015. u 6:05)

  3. #1163
    Novi član
    Član od
    30.4.2015.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Festina sport F16760 problem sa štopericom

    Pozdrav svima!
    Imam jedno pitanje za članove foruma.

    Pre neke dve nedelje sam kupioovaj sat. Kada sam pokušao da podesim vreme primetili smo da je dugme koje pokreće štopericu zaglavljeno.
    Naime, kada ga pritisnem, ono radi, ali ostane u pritisnutom položaju i jedino noktima mogu da ga vratim napolje.

    S obzirom da smo trenutno van zemlje i neko vreme nećemo moći da ga odnesemo u ovlašćeni servis u Beogradu, zanima me - da li je ovo veliki problem?
    Da li mislite da bih mogao da ga odnesem u neki od lokalnih servisa, sa nadom da bi ga popravili na licu mesta?
    Da li procenjujete da bi otklanjanje ovog kvara bilo skupo?

    Veliko hvala unapred!

  4. #1164
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18041
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Festina sport F16760 problem sa štopericom

    Popravka ne bi trebalo da bude skupa čak i u inostranstvu.
    Problem je u tome što ćeš izgubiti garanciju ako sat otvara neovlašćeni serviser
    Možda bi rešenje bilo da nađeš tebi najbliži servis ovlašćen za Festine.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #1165
    Novi član
    Član od
    30.4.2015.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Festina sport F16760 problem sa štopericom

    Veliko hvala na brzom odgovoru!

  6. #1166
    ra_
    ra_ je offline
    Novi član
    Član od
    3.5.2015.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Festina sport F16760 problem sa štopericom

    Pozdrav svima,
    Ne bavim se popravkom satova niti planiram ali sam na ovom forumu naisao na nekoliko korisnih tekstova pa imam pitanje u vezi uljima i mastima koje koristite za podmazivanje pa se nadam da ce mi neko pomoci i ako se ne bavim ovim poslom. Interesuje me da li je neko ulje (mast) dobro za delove koji se rotiraju non stop. Treba mi konkretno za mele ventilatore koji se koriste u elektronici i koje povremeno treba podmazati a da to nije ulje koje je retko i koje ce brzo da ispari. Mislim da ovde vise odgovara neka mast (ili gusto ulje) posto ne znam bas kakva sve ulja postoje za ovakve stari. Koristim trenutno neko ulje za preciznu mehaniku, ne znam tacno koje, dobio od prijatelja ali se brzo osusi i potrebno je opet podmazati osovinu ventilatora. Imate li neku preporuku i gde bih mogao kupiti ulje/mast? Hvala puno svima.

  7. #1167
    Novi član
    Član od
    15.4.2015.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Festina sport F16760 problem sa štopericom

    E ljudi moji da podelim sa vama moju muku koja je nadam se konačno rešena. Pisao sam Vam ovde o mojoj zoni sumraka da mi sat kasni samo kad ga stavim na ruku i najnoviji Candino 4440 i stari Edifice Casio 308, e sad zamislite koja je to i kolika verovatnoća da je rešenje sledeće. Pošaljem moj novi sat jer je još pod garancijom u servis ovlašćenog uvoznika od kojeg sam ga kupio i u BMP servisu ga odrade vrlo brzo i moram ih ovom prilikom pohvaliti. Normalno interesovalo me je šta je sa mojim satom bilo jer sam obećao podeliti sa svima vama ovde. Čovek vrlo ljubazan iz servisa žao mi je što nisam stigao pitati ga za ime mi reče da su mu kazaljke bile preblizu i da je dolazilo do češanja prilikom rada, uz to mi reče da su zupčanici u odredjenom položaju (spregu) koliko sam ja razumeo prilikom nošenja sata na ruci a u odredjenom prilikom mirovanja sata recimo u fioci ili polici. Tako da dolazi do te pojave da kasni kad je na ruci a radi lepo kad miruje. Vidim da je čovek vrlo iskusan i profesionalan tako da ga još jednom pozdravljam ako ovo čita i zahvaljujem, utisak me ne vara jer uvek mogu da osetim ako je čovek profi u onom što radi.
    Tako da mislim da je i sa mojim Casiom sličan problem jer mi je jedan sajdžija onako izmedju redova rekao da mu deluju kazaljke blizu ali se nije mnogu upustio u analizu, taka da ljudi moji sad mi je lakše zamislite kolika je verovatnoća da imate dva sata od dva potpuno različita proizvodjača i da imaju isti problem već sam pomislio da sam radioaktivan haha
    Pozdrav svima.
    bokanegra likes this.

  8. #1168
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18041
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Kada se kazaljke češu onda sat stalno kasni , i kada se nosi i kada stoji.
    Ako bi uzrok kašnjenja dok se nosi bilo to da kazaljke dolaze u kontakt (međusobno,sa staklom ili ciferom) to bi značilo da su one razlabavljene ili da ceo mehanizam nije dobro fiksiran.
    Realniji je ovaj navedeni problem sa zupčanicima kojama očigledno ležište osovinice ima problem.
    Ozbiljna greška Candina ali važno je da je kvar ustanovljen i sređen.
    bokanegra likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  9. #1169
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Festina sport F16760 problem sa štopericom

    Citat ra_ kaže: Pregled poruke
    Pozdrav svima,
    Ne bavim se popravkom satova niti planiram ali sam na ovom forumu naisao na nekoliko korisnih tekstova pa imam pitanje u vezi uljima i mastima koje koristite za podmazivanje pa se nadam da ce mi neko pomoci i ako se ne bavim ovim poslom. Interesuje me da li je neko ulje (mast) dobro za delove koji se rotiraju non stop. Treba mi konkretno za mele ventilatore koji se koriste u elektronici i koje povremeno treba podmazati a da to nije ulje koje je retko i koje ce brzo da ispari. Mislim da ovde vise odgovara neka mast (ili gusto ulje) posto ne znam bas kakva sve ulja postoje za ovakve stari. Koristim trenutno neko ulje za preciznu mehaniku, ne znam tacno koje, dobio od prijatelja ali se brzo osusi i potrebno je opet podmazati osovinu ventilatora. Imate li neku preporuku i gde bih mogao kupiti ulje/mast? Hvala puno svima.
    Pre svega ovo pitanje je za off-topic sobu, ne ovu temu. Za elektricne ventilatore je idealno koristiti grafitnu mast ili prah, popuni rupe i tu ostaje. Alternativno bilo koje gusce ulje, od obicnih koja se koriste za mehaniku tipa masine za sivenje, pokretni delovi oruzja i slicno, a verujem da bi se i SAE30 tu dobro snasao - pitanje je koliko se isplati kupovina 1 litra. Ventilator nije precizna mehanika, greje se i standardi preciznosti su drugaciji, kao i prisustvo prasine i strujanja vazduha
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  10. #1170
    Novi član
    Član od
    14.5.2015.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Cena zamene stakla za ovaj model?

    Zanima me gde u Beogradu i okolini mogu zameniti staklo za Fossil sat CH 2600?
    I koliko bi me to koštalo?
    Pozdrav

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •