Strana 57 od 260 PrvaPrva ... 74753545556575859606167107157 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 561 do 570 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #561
    Novi član
    Član od
    21.4.2014.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Festina 16489/7

    Hvala na dobrodoslici i hvala na brzoj pomoci! Uspeo sam.

  2. #562
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Festina 16489/7

    @yastreb

    U slucaju odbijanja garancije, obavestavas firmu zvanicnim e-mailom o tome kako si razocaran njihovim metodima rada, i da nikako nisi ocekivao da se jedna ozbiljna firma bavi sitnim kradjama i zavlacenjima. Navedes kako ces, u slucaju daljeg odbijanja saradnje obavestiti Drustvo za Zastitu Potrosaca, a putem njih i Trzisnu Inspekciju, kao i da si spreman da ceo svoj slucaj, zajedno sa satom izneses na uvid nadleznom organu. Dodas tu jos neke stvari, nikad ne pretis otvoreno niti psujes.

    Imam iskustva u ovim stvarima, doduse nije bilo vezano za satove. Veruj mi da se misljenje totalno promeni cim se pomene Trzisna i Drustvo za Zastitu Potrosaca. Uz sve to, zamolio bih te da ovo isteras do kraja, a ne da se pomiris sa sudbinom, uzmes sat i odneses u drugi servis. Dokle god ovako dozvoljavamo da nas prave na budale, to ce se i dalje desavati. Ja, iz revolta se ozbiljno angazujem oko stvari koja kosta 1.500 dinara, ne zbog novca, vec zbog toga sto mi se smucila "poslovna" politika pojedinih
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  3. #563
    Novi član
    Član od
    26.3.2014.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Festina 16489/7

    Manje vise,svi prave probleme oko garancije...Ako te odbiju zali se Drustvu za zastitu potrosaca i pripreti inspekcijom.U koliko servis nije u mogucnosti da trajno ukloni kvar,a izgleda da nije,mozes traziti da ti daju nov sat u prodavnici.Samo je potrebno da ti u garantom listu servis napise da sat ne moze da se popravi.Komsija je skoro imao nekih problema sa nekim el.alatom.Serviser nije mogao da ukloni kvar,pa su komsiji dali nov alat,tj,doplatio je nesto novca posto nisu imali isti uredjaj u prodavnici.

  4. #564
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Da bacim jedno pitanje stručnjacima, da me posavetujete: Desilo mi se na VE Arktika (Vostokov automatik unutra) da sat više jednostavno neće da radi. Naime, na ručno navijanje uopšte ne reaguje, a kada protresem sat da se rotor malo zavrti, sekundara krene, ali staje posle 5-10 sekundi, zavisi koliko sam ga prethodno protresao. Takođe, čini mi se da i to malo što radi, bude u nepravilnim skokovima.

    Sat je još pod garancijom, i svakako ću ga nositi na servis, ali bih voleo da mi neko od poznavalaca kaže šta bi moglo biti uzrok ovakvom ponašanju, čisto kako bih razumeo šta se dešava i da li sam ja negde nešto možda zeznuo.

    Da napomenem, sat sam uglavnom navijao ručno samo malo, koliko da krene kad naštelujem vreme. Duže vreme nije nošen (par meseci), i sada se ponaša ovako kako sam gore naveo.

  5. #565
    Novi član
    Član od
    20.3.2014.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    12
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Jedno pitanje...Imam zidni sat kukavicu,ali nema tegova.Kolika je tezina tegova/danije mozda oko 1kg.,negde sam valjda procitao.nisam ga jos rasturao,valjda ima sve,e sad ako se snadjem oko onih lanaca...videcemo.Slikacu ga i da nadjem nekog da to ubaci.Unapred zahvalan.

  6. #566
    Novi član Avatar korisnika vine
    Član od
    6.4.2014.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    30
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Festina 16489/7

    Kada odneses sat na reklamaciju (naravno moras da imas racun za njega), obavezno trazi da ti daju dokument o prijemu robe na reklamacioni postupak. Oni imaju rok (procitaj u garantnom listu) da ti na satu otklone kvar, a ako ne mogu da ga otklone, ili ne mogu u roku (verovatno ti u garanciji stoji rok od 45 dana), onda moraju da ti daju drugi sat, sto ide malo teze.
    U svakom slucaju, kada dobijes prijemnicu, obavezno sa njihovim potpisom, pecatom i datumom kada si predao sat na reklamaciju, od tog dana krece rok za otklanjanje kvara.
    Sa istim dokumentom, ti mozes da se zalis na njihov rad inspekciji, sudu ...

  7. #567
    Član
    Član od
    16.10.2013.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Spirala

    Spirala:

    Postavio bih jedno pitanje u vezi same spirale. Na jednom mom satu kojeg pokusavam da vratim iz mrtvila spirala pod lupom izgleda sasvim pravilno. Nekoliko dana nakon moje popravke sat je radio normalno i precizno a onda je najednom poceo da ubrzava. Video sam da se spirala slepila na jednom kraju i skratila tako amplitudu i time povecala broj otkucaja. Most i ceo balansni tocak sa spiralom sam prao u medicinskom benzinu nekih deset minuta , no poboljsanja nije bilo, sat i dalje kuca prebrzo. Cime i kojim postupkom oprati spiralu da ne bi dolazilo do slepljivanja i kako spreciti dodirivanje "krugova" spirale jedan o drugi?

    Da li postoji jos neka caka kada sat radi prebrzo?

    hvala

  8. #568
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Spirala

    Mozda je sat namagnetisan. Citao sam da onda hoce da se slepi opruga. Vredelo bi probati sa demagnetizacijom.
    Watch Screwdriver Tweezers Demagnetizer Electrical Demagnetize Magnetizer Tools | eBay

  9. #569
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Spirala

    Kolega ili je sat odnosno spirala namagnetisana ili si ,ako si podmazivao balansu uljem previse stavio ili si je dodirnuo uljem i onda se spirala ulepila.... ako je namagnetisana to se lako resava demagnetizerom,a ako je ulje sislo do spirale onda moras ponoviti proces pranja.

  10. #570
    Novi član
    Član od
    17.4.2014.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Poštovanje, da li neko može da me uputi na osobu koja kvalitetno i pedantno može da ispolira titanijumski časovnik u Beogradu?
    Hvala svima
    Pozdrav

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •