Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
Like Tree1Likes

tema: Izdržljivost satova

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Izdržljivost satova

    Pozdrav,
    da li neko može da mi kaže kako se ponašaju kvarcni satovi prilikom potresa,udara... Ne računajući g-shock serije. Meni je jedan swatch potpuno stao prilikom jedne partije basketa. Sa seikovim automatikom na ruci cepam drva i nista. Inače,nisam rob stvarima,ne cuvam ih previše,pa me zanima da li su svi kvarcni tako osetljivi? I šta je sa eco drive serijom u istim situacijama?

  2. #2
    iwc
    iwc je offline
    Banned
    Član od
    21.9.2009.
    Poruke
    311
    Lajkovi
    49
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Izdržljivost satova

    Pa ja bih rekao da su automatici cak osetljiviji od kvarcnih. Ali to sada vec zavisi od modela do modela.. Postoje posebni modeli kod mnogih proizvodjaca, kao sto je g-shock, koji i jesu projektovani za ekstremne aktivnosti. Da ti nisi rekao ovo za Swatch, ja bih rekao da je to jedan od retkih prizvodjaca ciji skoro svaki sat je daleko izdrzljiviji od svih drugih u toj klasi. Ali eto vidis, unapred si me dematnovao..

  3. #3
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Izdržljivost satova

    Moj prvi sat swatch irony je pregazio automobil,i sem naprslog plasticnog stakla nista drugo nije otislo.Trajao mi je 8 godina,i nikada ga nisam skinuo sa ruke.Na kraju je staklo bilo skroz izgrebano i sa velikom naprslinom,i kako su mi rekli serviseri nemoguce je menjati staklo na tim satovima.I tako je moj omiljeni sat zavrsio karijeru.Iako imam satove od par hiljada evra taj swatch je moj prvi i najomiljeniji sat.Ako trazis izdrzljivost,svaki Seiko je neprikosnoven,quartz ili automatic nije bitno.

  4. #4
    iwc
    iwc je offline
    Banned
    Član od
    21.9.2009.
    Poruke
    311
    Lajkovi
    49
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Izdržljivost satova

    Citat Nikle kaže: Pregled poruke
    Moj prvi sat swatch irony je pregazio automobil,i sem naprslog plasticnog stakla nista drugo nije otislo.Trajao mi je 8 godina,i nikada ga nisam skinuo sa ruke.Na kraju je staklo bilo skroz izgrebano i sa velikom naprslinom,i kako su mi rekli serviseri nemoguce je menjati staklo na tim satovima.I tako je moj omiljeni sat zavrsio karijeru..
    Upravo sam na ovo i mislio kada sam rekao da je Swatch prilicno izdrzljiv. Bar sam ja imao takva iskustva. A slazem se za Nikle i za Seiko satove(posebno kada je TUNA u pitanju)!

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Izdržljivost satova

    Svaki kvarcni mehanizam je izdržljiviji na udare od mehaničkih! Što se tiče kvaliteta kućišta,tu se Swatch ne može porediti sa Seikom i ostalim poznatim proizvođačima! Mehanički Seiko mehanizmi jesu ozdržljivi ali su ipak daleko od toga da im se ništa neće desiti od potresa! Ovo važi za sve proizvođače(inače,što su komplikovaniji mehanizmi - to su osjetljiviji)!

  6. #6
    Novi član Avatar korisnika Johny
    Član od
    23.7.2010.
    Poruke
    23
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Izdržljivost satova

    Moram stati u odbranu swatch-a, imao sam dva komada 10 i 7 godina stari ovaj od 10 sam polomio skoro na pola i jos radi ali nema mu pomoći, a ovaj drugi je ceo izgreban, dao sam ga drugaru(probio mi je glavu moleći me) sa njim sam isao godinama u saunu na skijanje čak sam i ronio na 10m sa njim...i radi kao lud,baterija mu je trajala 5 god. Za te pare mislim da nisam mogao proći bolje. Imam i Sector jedan isto sam ga nosio dugo i stvarno je izdrzljiv. Oba su kvarcna...
    Sto se mehanićkih tice, malo moras da ih pazis. Ako nisu G-shockovi i ostali satovi predviđeni za cepanje drva

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Izdržljivost satova

    Dobro,drva sam cepao sa već legendarnom seiko 5-icom,i šta sve još nisam radio... Ne bih to pokušavao sa 007,mada verujem da bi i on preživeo
    Ne znam,možda je moj swatch bio feler. Danima sam trpeo podsmehe drugova sa te partije basketa Inače,slažem se da je seiko daleko ispred swatch-a,tissota,certine...

  8. #8
    Član Avatar korisnika Templar
    Član od
    6.4.2010.
    Poruke
    157
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Izdržljivost satova

    Skoro sam bio na jednoj svadbi na kojoj su drugaru odpale skazaljke sa Diesel sata placenim 20000 din, on se i ne seca sta je radio ali ne verujem da je bilo nesto jace od udara sakom u sto. Sto se tice Swatcha kum mi ima vec 11 godina neki Swatch , taj sta sve nije preziveo to je za neverovati , sve mu je izmenjano, staklo je polomljeno ali sat i dalje radi . Sto se tice licnog iskustva uglavnom mi narukvice stradaju, do sad nikad mehanizam hvala Bogu

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Izdržljivost satova

    Evo i od mene iskustvo sa Swatch-om!
    Brat mi je dobio na poklon Swatch Irony prije ~5god. To mu je bio i radni i paradni sat!
    Jednom ili dva puta je promijenio bateriju i onda je samo stao - bez potresa,udaranja,lomljenja,ronjenja i ostalih fizičkih aktivnosti....znači,ničim izazvan!
    Zaključak:može da traje dugo ali može da traje i samo mjesec dana....zavisi kakve ste sreće!
    Osim toga,ako se pokvari,nema popravka kod ovakvih modela kvarcnih mehanizama(ostaje samo zamjena mehanizma ako je to moguće)!
    Nije džaba ono: Swatch= second watch!!!

  10. #10
    Mlađi član
    Član od
    23.10.2010.
    Poruke
    59
    Lajkovi
    21
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Izdržljivost satova

    Mogu da se pohvalim da sam vec 7 godina ponosni vlasnik sector chrono, tacnije "expander 135" modela. Pre toga sam nosio nekoliko swatch-eva i mogu odgovorno tvrditi da je swatch u odnosu na sector po pitanju izdrzljivosti nula. Posto se bavim raznim sportovima , a ne volim da skidam sat kod swatch-a su se uglavnom javljale naprsline, pucanja i slicni defekti. A kod sector-a iako je udarao u beton sa vece visine, zakacinjao zid, banderu, apsolutno mu nije nista, cak uopste nema puno ogrebotina, na staklu samo jednu vidljivu. Stoga mislim da ce mi i naredni model biti neki "no limits"...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •