Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree20Likes
  • 8 Post By Shmizla
  • 1 Post By Srđan
  • 1 Post By djolea
  • 2 Post By tolarbo
  • 5 Post By Srđan
  • 2 Post By bezbi
  • 1 Post By Libero

tema: Aplikacije za merenje odstupanja u radu satova

  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Aplikacije za merenje odstupanja u radu satova

    Mehanički satovi tokom određenog vremena načine blago odstupanje u prikazu tačnog vremena. S obzirom da nismo u mogućnosti da koristimo profesionalne časovničarske instrumente za proveru odstupanja rada satova, delimo sa vama zanimljive aplikacije. Ove aplikacija vam mogu biti poput prve pomoći ili nekakav vid zanimacije tokom druženja sa vašim satovima.

    Kello

    Ranije smo spominjali aplikaciju Kello, ali i ovom prilikom delimo njen LINK. Namenjena je korisnicima iPhone i iPodTouch uređaja.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	Kello-aplikacija-satovi.png
Viđeno:	1748
Veličina:	193,4 KB
ID:	91118


    Twixt Time

    Još jedna aplikacija za koriskike iPhone mobilnih telefona - Twixt Time - LINK.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	Twixt-Time-iphone-app-foto-1.jpg
Viđeno:	1454
Veličina:	38,6 KB
ID:	91119 Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	Twixt-Time-iphone-app-foto-3.jpg
Viđeno:	1447
Veličina:	33,2 KB
ID:	91120

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	Twixt-Time-iphone-app-foto-4.jpg
Viđeno:	1556
Veličina:	32,9 KB
ID:	91121 Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	Twixt-Time-iphone-app-foto-2.jpg
Viđeno:	1382
Veličina:	35,4 KB
ID:	91122


    Watch Accuracy

    Aplikacija za vlasnike mobilnih telefona sa Android platformom. Watch Accuracy aplikaciju možete pronaći na sledećem LINK-u.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	Watch-Accuracy-application-Android-watches-satovi-1.png
Viđeno:	1663
Veličina:	279,2 KB
ID:	91123 Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	Watch-Accuracy-application-Android-watches-satovi-3.png
Viđeno:	1485
Veličina:	138,9 KB
ID:	91124 Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	Watch-Accuracy-application-Android-watches-satovi-4.png
Viđeno:	1509
Veličina:	97,1 KB
ID:	91125


    WatchCheck

    Još jedna Android aplikacija koja se može pronaći na LINK-u. Sledi nekoliko screenshot-ova ove aplikacije.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	WatchCheck-application-watches-satovi-1.jpg
Viđeno:	1596
Veličina:	26,3 KB
ID:	91126 Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	WatchCheck-application-watches-satovi-2.jpg
Viđeno:	1587
Veličina:	35,7 KB
ID:	91127 Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	WatchCheck-application-watches-satovi-3.jpg
Viđeno:	1521
Veličina:	38,4 KB
ID:	91128

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	WatchCheck-application-watches-satovi-4.jpg
Viđeno:	1584
Veličina:	49,6 KB
ID:	91129 Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	WatchCheck-application-watches-satovi-5.jpg
Viđeno:	1615
Veličina:	37,1 KB
ID:	91130

    Ukoliko je vama poznata još neka aplikacija na ovu temu, pozivam vas da je podelite sa ostalim članovima foruma.

    Pozz!

  2. #2
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Aplikacije za merenje odstupanja u radu satova

    Šmizlo, hvala na ovim informacijama! Upravo sam skinuo Watch Accuracy, pa ću kasnije javiti svoje utiske.
    Shmizla likes this.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    8.3.2012.
    Poruke
    26
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Aplikacije za merenje odstupanja u radu satova

    Vec neko vreme se interesujem za ovakve aplikacije ali su mi u fokusu vise bile opcije za PC platformu. Odmah da kazem zbog nedostatka vremena ali i spostvene lenjosti ceo proces ide vrlo sporo. Bilo bi zanimljivo uporediti podatke koje daje profesionalni vibrografi i neka od ovih aplikacija.
    Na jednom od blogova koje pratim se nalazi nesto slicno za TickPro ovde: Review: TickoPrint Android App | Watch Guy Ukratko da ne prevodim ceo tekst podaci sa ove android aplikacije su vrlo losi u poredjenju sa Witschi Watch Expert 2 vrlo skupe svajcarske profesionalne sprave. Ovo je jedini slicno poredjenje koje sam nasao.
    Ono sto je meni od takvih programcica bilo interesantno su Biburo i Watch Escapement Analyser - eTimer. U kombinaciji sa dobrim mikrofonom i PC-om vrlo jeftino resenje za nedostatak vibrografa. E sad, sve bi ovo bilo dobro da nema uobicajenih kvaka koje idu u kompletu sa besplatnim softverom naime Biburo se nazalost vise ne moze skinuti link je mrtav a eTimer je u besplatnoj verziji pun ogranicenja. Naime morate snimiti kuckanje sata pa ga tek onda pregledati i podesavati.
    Interesuju me iskustva ostalih clanova foruma sa ovakvim programcicima jer i 200$ + carina i porez za najjeftiniji kineski vibrograf mi je dosta jer i sami znate kakav Seiko kupujete za takve novce.
    Markoni BG likes this.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Aplikacije za merenje odstupanja u radu satova

    Ja koristim vec dugo Kello. Vrlo je vazno da se dobro postavi mikrofon, da bi otkucaji bili dovoljno citljivi. A zatim treba podesiti amplitudu u samoj aplikaciji, (postoji primer kako amplituda treba da izleda vizuelno, da bi program pravilno ocitavao odstupanje). Uz malo vezbe Kello moze da bude prilicno tacan program za merenje tacnosti. Medjutim nikako ne moze da se poredi sa profesionalnim uredjajima (vibrograf) za merenje tacnosti. Vise bi rekao da je Kello samo lepa "igracka" za nas koji volimo da se razonodimo i jos malo igramo sa satovima!
    milan zmaj and jagos like this.

  5. #5
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Aplikacije za merenje odstupanja u radu satova

    Kao što sam i obećao, iskoristio bih ovu priliku da kažem par zapažanja o aplikaciji Watch Accuracy.

    Sama aplikacija je projektovana za Android operativni sistem. Pregledna je, i laka za korišćenje.

    Za početak, potrebno je da napravite profil za sat čiju tačnost želite da merite. Kreatori aplikacije su imali na umu da će je verovatno koristiti kolekcionari, te su predvideli mogućnost kreiranja više profila. U samom profilu, moguće je odabrati marku sata, model, koji mehanizam koristi (automatik, manuelno navijanje, quartz), kao i kakav je raspored kazaljki. Moguće je podesiti i koji će biti relevantan izvor vremena, odnosno da li će to biti NTP server ili lokalno vreme (uređaja).

    Nako što se podesi profil, može se početi sa upotrebom aplikacije. Merenje je zamišljeno da se vrši tako što će se upotrebom kamere uslikati sat, tj. cifer, i onda finom (manuelnom) reglacijom, podesiti gde se nalazi centar kazaljki, marker za 12 časova, satna, minutna kazaljka, i sekundara. Prva slika i podešavanje će biti uzeti kao početna vrednost za merenje.

    Sledeći dan (aplikacija ne preporučuje da se merenje radi na manje od 6h), potrebno je samo da ponovo uslikate sat, i da odradite manuelno podešavanje - uskladivanje pomenutih parametara sa slikom sata, odnosno kazaljkama. Na osnovu toga, aplikacija će proračunati tačnost, i prikazati vam odstupanje.

    Pošto već duže vreme nosim Nighthawk-a, najlakše mi je bilo da isprobam aplikaciju na njemu. Evo i kako je počelo.

    Za početak, slučajno se zadesilo da sam baš 18.05.2014. podesio sat, odnosno vreme, koristeći najtačniji sat koji imam pri ruci, i na osnovu kojeg štelujem sve ostale satove.

    Aplikacije za merenje odstupanja u radu satova-dscn6665.jpg

    Kao što vidite, satovi su usaglašeni.

    19.05.2014. sam uslikao i podesio početnu vrednost, a narednih dana, sve do danas, sam u približno isto vreme vršio merenja.

    Evo rezultata merenja:

    Aplikacije za merenje odstupanja u radu satova-screenshot_2014-05-22-19-00-39.png

    Iskreno, bio sam malo skeptičan prema prikazanim rezultatima, pa sam hteo da se i sam uverim u tačnost istih. Ponovo sam uzeo kućni, radio controlled, sat u odnosu na koga sam pre par dana naštelovao Nighthawk-a, i uporedio vreme.

    Aplikacije za merenje odstupanja u radu satova-imag0677.jpg

    Kao što vidite, rezultat poređenjenja je da odstupanja uopšte nema.

    Moram napomenuti da sam se baš trudio prilikom svakog slikanja i finog podešavanja, da podesim do najpreciznije mere, kako bi merenja bila što tačnija. Pridržavao sam se svih napomena kreatora aplikacije.

    Iako naizgled veoma korisna aplikacija, moj zaključak je da je potrebno da se unapredi kako bi prikazivala tačno stanje, odnosno tačna odstupanja sata. U narednih par dana ću joj dati još jednu šansu, tj. ponoviti ceo postupak, kako bih potvrdio moja trenutna saznanja. Nezavisno od toga, verujem da je onaj stari, "primitivni", način i dalje daleko precizniji pokazatelj odstupanja u odnosu na aplikacije koje se trenutno mogu naći za naše telefone.
    Shmizla, RUS, 83stojan and 2 others like this.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    771
    Lajkovi
    3109
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Aplikacije za merenje odstupanja u radu satova

    Aplikacije za merenje odstupanja u radu satova-a13d25fe-59df-4198-8ddb-0b0122aa82cb.jpegAplikacije za merenje odstupanja u radu satova-86eae569-44b2-4d19-b2b9-70bbb4e141e1.jpg

    Da li se neko susreo sa ovom aplikacijom. Ja sam je instalirao na tel ali moram da nabavim mikrofon za tel.
    Par videa sam pogledao na YouTube i vidim da je ok. Moguce
    da je to i reklama. Ako je neko koristio bilo bi mi drago da podjeli svoja iskustva.
    Pozdrav

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Aplikacije za merenje odstupanja u radu satova

    Ne secam se za ovu, ali najbolja app je wild spectra po meni. Lite verzija je bespatna a sasvim je dovoljna. Ima na yt podesavanja iste, https://youtu.be/zU3ybI_6hZA , dobra je jel imas 3 podatka, otkucaji zanjih 5sek(plavi podatak), 20sek zeleni i 60 sek tj crveni. Ako sam podesavas,ovih 5sekundi koristis da optilike podesis, na npr. 18000bph ,gde 1bph nosi otrilike 6sekindi. Znaci dovedes ga na tipa 18000 +-3, pa sacekas onda 20sekundi da vidis sta kaze ta lepeza, pa ako je tipa +30sek tj otkucaji na 18005, smanjis jos malo itd. Kad mislis da si dobro uradio onda ostavis da radi 60sek u apsolutnoj tisini, ne dises, i pratis otkucaje -stoje na ekranu. Ako fali 1 otkucaj, a to se vidi, znaci moras ponovo, jer taj jedan predtavlja 6sekundi. Ako udaris rukom na proizvedes sam otkucaj, i telefon zabelezi dodatne otkucaje, opet moras ponovo.

    Sam telefon ima sasvim ok zvucnik, mozda je bolje napraviti kutiju sa sundjerima unutra sa nekim staklenim poklopcom. Na aliju imaju ti zvucni sundjeri, mada mogu mozda i obicni
    Poslednja ispravka: bezbi (7.7.2020. u 6:01)
    eee and Ivke1 like this.

  8. #8
    Član
    Član od
    9.10.2021.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    359
    Lajkovi
    2749
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Aplikacije za merenje odstupanja u radu satova

    Watch Accuracy meter za Android
    https://play.google.com/store/apps/d...uracymeter.app

    sasvim lepo radi posao bez nepotrebnih dozvola za lokaciju, memoriju...
    Nešoni likes this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •