Strana 4 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 52
Like Tree37Likes

tema: Pomoc pri izboru sata

  1. #31
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    Slozio bi se s cromodora-om, ne zato sto imam jednog Tudora, (pisem ga s velikim slovom) istina stariji model Tudor Hydronaut II, nego zato sto sam prezadovoljan s njim, Kupio sam ga pre par meseci i od tada ga maltene ne skidam sa ruke. Ovi ostali redovno na winderu, cekaju i cekaju....
    Da pojasnim malo...Gledao sam ga duze vreme, slike, spotove, recenzije, kritike i pohvale....sve je to palo u vodu kada sam ga video uzivo i stavio na ruku. Ne moram napominjati da je trgovac odmah trljao ruke.
    Svi znamo sta je Tudor i kakve satove prave, ono sto je mene privuklo je ovo....u zadnjih nekoliko godina jako puno ulazu u marketing, reklame, promocije....i taj trud ce im se isplatiti to je sigurno. A sve to rade jer su se ponovno vratili na trziste SAD-a, i zele uzeti svoj deo kolaca....moje skromno misljenje je da i hoce. Napomenio bi samo ovo, jedna Coca-cola na reklame trosi 72% dobiti, zasto? A spada u vrh svetskih brendova.
    I na kraju jos ovo.....ukusi su razliciti a lepota sata je u oku promatraca! Meni je moj Tudor lep

  2. #32
    Novi član
    Član od
    4.4.2014.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    Mislim da su napravili ozbiljan iskorak, pocev sa serijama Heritage. Imajuci u vidu podrsku starijeg brata tj. kvalitet izrade, pocev od kucista pa sve do najsitnijih detalja, smeo bi da potvrdim da su neki modeli na nivou izrade jednog Rolexa (stagod ko mislio o rolexu), to je posebno vidljivo na Pelagosu i BB. Sa Pelagosom po meni su napravili ozbiljan pomak, prvi titanium (na stranu misljenja o upotrebi titaniuma) iz kuce rolex, inovativan dizajn, simplisticki i bez puno "guzve", jedan ozbiljan "tool" sat sa dosta inovacija, po meni definitivno moderna verzija Submarinera. Mislim da je na duge staze dobra investicija, cenim da je samo pitanje vremena kada ce Tudor izbaciti svoj in house mehanizam, jer objektivno to mu jos jedino realno nedostaje da bi u svim segmentima parirao Omegi. Meni je trenutno Tudor definitivan best buy na trzistu, dovoljno je videti i misljenja na hodinkee i ablogtowatch da bi coveku bilo jasno koliko Tudor dominira poslednje dve/tri godine.
    MMario likes this.

  3. #33
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    slazem se za Tudor, pratim ih i ozbiljno pocinju da se afirmisu, znam sve to jer sam dosta pisao o njima

    ja licno bih za 2000evra uz Omegu Speedmaster, eventualno neki Seamaster jos jedino sameravao tako da kazem jos i Tudor satove, uglavnom ove iz Heritage serije ili onaj prelepi crni Chrono ali on je vec malo skuplji

    nista dok se ne vide satovi uzivo, mene je Tudor ostavio bez daha
    MMario likes this.

  4. #34
    Mlađi član Avatar korisnika prowler13
    Član od
    7.4.2014.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    Hm, ono sto mene muci kod Tudor-a je sto modeli koji su mi ok (Pelagos, Black Bay) previse lice na Rolex, za kojim inace nisam lud...imam osecaj kao da nisam hteo bas sub-a da uzmem a uzeo umesto toga identicnog Tudor-a. Pritom Black Day je koliko vidim samo na nato narukvici, pa samim tim odmah ispada. Fastrider Black Shield s druge strane mi je vrh sat, ali prilicno sportski i nije bas "za sve prilike". Cenovno pritom , ne znam sta se uklapa u moj budzet? Nisam bio do Petrovica, mislio sam da drze samo Rolex, koji me ne interesuje.
    A da stvari drugacije deluju na ruci, to potvrdjujem....npr Breitling superocean 42 je ok sat, ali previse sportski, jos sa gumenim bezel-om i onim italic slovima...na odelo npr nema sanse . Speedmaster obican sam zeleo kad vidim uzivo da mi ne bude zao para ...ali nazalost sa celicnom narukvicom izlgeda kao da sam nasledio sat od caleta ..znam da je to svetogrdje, ali jednostavno noviji modele kao npr Dark side of the moon deluju vrh...ali im je takva i cena. A 3570.50 je jakooooo klasican sat...sat koji mogu nositi i kad budem dosta stariji. Tako da bih kupovinu istog ostavio za koju godinu, sigurno bih ga uzeo, ali jednostavno mi nije legao sad na zglob ako me razumete. Na kozi deluje ok, ali mi to sad nije resenje.
    Longines Concuest i Hydroconcuest super izgledaju na ruci, mozda mi je malo Concuest obicniji, dok HC ima onaj prepunjen ciferblat. LLD nigde da vidim uzivo, tako da me to jos kopka.... .

  5. #35
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    Moram da se umesam kad se govori o Tudoru.
    Zbog svoje rodbine cesto putujem za Svajcarsku,vidjao sam ih tamo i sto ste rekli stoji ali njima se i zamera da nijedan od njih nema svoj karakter tj da mnogo podsecaju na Rolex. Doduse,u neku ruku svi zele da kopiraju Rolex a pogotovo mladji brat starijeg.
    MMario likes this.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

  6. #36
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    Ja se slazem skoro sa svim sa gore napisanim....
    dali ce ovo moje pomoci ili nece u odabiru sata kojeg si covek zeli kupiti...i ne navijam za Tudora zato sto ga posedujem, vec sam izneo svoje misljenje, jer sam i ja imao predrasude prema njemu....dok ga nisam video uzivo....
    zato dodajem moj savet....otici i pogledati sve satove koje covek zeli videti da bi se odlucio za kupovinu, pa tako i Tudora.

  7. #37
    Novi član
    Član od
    4.4.2014.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    Ja mislim da je Tudoru trenutno najveci problem taj to ga ljudi i dalje dozivljavaju kao mladjeg/siromasnijeg brata Rolexa.
    Sto se tice BB, on ne dolazi na NATO vec je NATO uvek druga opcija dok je primarna ili celicna ili kozna narukvica. Sto se tice Pelagosa, da, lici na submariner, ali budimo realni, vecina ronilackih satova i podsecaju jedan na drugi. Ono sto je kod Pelagosa zanimljivo jeste iskorak Tudora na koji Rolex nece biti spreman jos dosta godina (komfor manjeg brata i jos nedeovoljno razvijenog brenda), a iskorak se ogleda u isprobavanju novih materijala (titanium, mat keramika, lume,...), vidi se odredjena sloboda eksperimentisanja, meni licno je to eksperimentisanje dosta dobro poslo za rukom sa BB i Pelagosom. Isto tako mogu a iznesem sopstveno vidjenje da gore pomenuta dva modela trenutno imaju daleko vise karaktera od Rolexa koji su u ponudi. Na kraju krajeva, kao sto je neko pomenuo, potrebno je sat videti uzivo i probati ga i tek nakon toga formirati konacno misljenje.
    Poslednja ispravka: cromodora (18.4.2014. u 0:30)
    MMario likes this.

  8. #38
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    prowler, a mozda ti se ovako nesto svidi, ja nisam vecinu ovih satova video inace

    Tissot pr516, oko 400-600evra



    Seiko Sumo, 350-500evra







    Steinhart ronilački vintage 460evra



    pilotski Laco 650-800evra



    ultimativni i verovatno ubedljivo najkvalitetniji od ponudjenih seiko marinemaster oko 1500-2000evra



    ovo je neki Steinhart racing model, imas i pilote sa prelepo ukrasenim mehanizmom za 370evra, ovi chrono modeli su 800-900evra





    prelepa pilotska Stowa sa top eta mehanizmom i plavim srafovima





    zatim imas certinu ds podium chrono oko 650-1100evra, imas i ds 1 koja je jeftinija, oko 500 ili manje evra





    a certina ima puno jako lepih i kvalitetnih modela, ovo je samo jedan, pogledaj i one kockaste

    i na kraju imas fortise



    i oris satove



    i da ne zaboravim, olicenje stila hamilton paneurop chrono, oko 1000evra, samo nema vise plavog, imas crnog


  9. #39
    Mlađi član Avatar korisnika prowler13
    Član od
    7.4.2014.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    Iskreno, Tissot, Certina, Stowa i Steinhart su ok satovi ali ako vec gledam klasu do 1500-2000 Eur, ne bih te firme ubrajao. Hamilton je dobar kvalitet ali mi estetika ne lezi jednostavno. Oris samo za nekog divera kasnije, ne sad. Sve mi nekako vuce ka Longinesu zasad. LLD mi je najveci problem, tj cinjenica da nema nigde da se vidi / proba . Njega kad bih eliminisao onda bi izbor bio laksi...Hydroconcuest i Concuest bi neka sitnica presekla i uzeo bih. u principu ne zurim se...sam proces odabira mi je zanimljiv , pa polako...kad budem definitivno nesto odlucio ..onda porucujem.

  10. #40
    Član
    Član od
    22.9.2012.
    Poruke
    221
    Lajkovi
    1138
    Reputacioni uticaj
    42

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru sata

    Breitling Superocean Heritage na mesh narukvici ako bi se iscenkao negde je najuniverzalniji sat no malo skuplji od limita.Baume&Mercier Executive Classima obicna , Chrono je dosta bolja ali skuplja varijanta pokriva samo poslovne prilike I izgleda vrh. Longines Legend Diver mozes za par kaisa da pravis od njega kakav god treba sat.Imas sve ovo na Beckom aerodromu....recimo.LLD uzivo ne izgleda bas lux ali je sjajan sat...Ako vec patis od brenda nece te Longines pokrpiti idi na braju direktno....
    prowler13 likes this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •