Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
Like Tree18Likes
  • 8 Post By piksi
  • 3 Post By tolarbo
  • 7 Post By piksi

tema: Kupovina sata u Istambulu

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Dukin
    Član od
    28.3.2014.
    Lokacija
    Bijeljina-Beograd
    Poruke
    730
    Lajkovi
    6859
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Kupovina sata u Istambulu

    Dragi forumaši imam jedno pitanje ?!
    Naime, prekosutra putujem u Istambul pa me inetresuje ima li nekih povoljnih satova za kupovinu u tom gradu. Nemam nišat konkretno u planu ali ako ima nešto povoljno, zašto da ne.
    Pozzzz

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Kupovina sata u Istambulu

    Pričuvaj se puna je dobrih replika

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Dukin
    Član od
    28.3.2014.
    Lokacija
    Bijeljina-Beograd
    Poruke
    730
    Lajkovi
    6859
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Kupovina sata u Istambulu

    Mogao sam i pretpostaviti da su spremni stari trgovci na to.
    Hvala.
    P.S. Ima li replika i u originalnim radnjama!!

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    606
    Lajkovi
    4366
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Kupovina sata u Istambulu

    Ne bi trebalo ako su transparentno izloženi satovi... Ako krene da ti nudi nešto 'ispod tezge' - povedi računa.

    Ja sam daleke 2001 kupio Casio Oceanus chronograf za 3x manju cenu nego što je bio kod nas u radnjama. Eno ga, dan-danas radi ko sat

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Kupovina sata u Istambulu

    Ima, i to istovjetne originalu. Neki urari imaju problema sa identifikacijom. Danas se proizvode replike vintage satova, Rusija, Ukrajina, Rumunjska. Ali za svakodnevno nošenje, neku zamjenu za stari sat, eventualno poklon, kada si već tamo, i ako dobiješ povoljnu cijenu, imat ćeš priliku biratiti.

  6. #6
    Član Avatar korisnika BANDIDO
    Član od
    9.1.2014.
    Lokacija
    sarajevo
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2563
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Kupovina sata u Istambulu

    Kod autorizovanih dilera nema laznjaka 100%.Medutim treba obratiti paznju na radnje one mogu biti slicne autorizovanim,a onda je problem.Bio sam vise puta i cijene su u pravim radnjama i za prave satove kao i svugdje u Evropi,svaki popust koji je veci je navlakusa.Nadam se da smo ti bar malo pomogli javi nam iskustva sretan put i pozz.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Kupovina sata u Istambulu

    Moja iskustva sa kupovinom satova u Istanbulu su vise nego pozitivna. Razume se i da su mi nudili Rolex za 80ak evra, cak mi se cinilo i da je radnja prava... U gradu koji ima stanovnika kao tri Srbije sve je moguce.
    Evo kako sam ja sopingovao. Uvek bih imao nekoliko zeljenih modela pa bih trazio autorizovanog dilera. U Kapali carsiji i neposrednoj okolini ima puno radnji koji prodaju dobre marke. Izlozene cene korespondiraju preporucenim cenama proizvodjaca i kada sam kupovao bile su u svajcarcima. Obicno prodavac sam ponudi cenu koja je u startu znatno niza od izlozene, zatim ide cenjkanje uz caj ili kafu, sve u svemu cena postaje drasticno niza od prvobitne. Ja sam na kraju dobio cenu koja je ista kao na najjeftinijim americkim sajtovima koje sam vidjao (ako se ne varam authenticwatches).
    Ono sto je bitno da je radnja prava, obicno su ti ovlasceni dileri ujedno i juveliri. Ja sam prvu kupovinu obavio 2007, dobio sertifikat, garanciju, sat nosio pet godina, nisam ga skidao, bez ikakvih problema. Upravo uradio servis, i dalje je kao nov.
    Jos jedna stvar, sigurno da nesto muljaju i oni sa porezima posto mi tax free niko nije dao, ali sve u svemu cena je niza nego ijedna koju sam nalazio.
    Srecan put i uzivaj u Istanbulu.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Kupovina sata u Istambulu

    Svajcarski satovi su najskuplji u Svajcarskoj! Sto si dalje od Svajcarske, satovi su povoljniji. Pa tako mozes ocekivati da je i u Stambol gradu cena niza, a uz dobre preogovore sigurno ces dobiti i dobar popust. Taj popust je sigurno veci, nego bilo gde u EU. Ono o cemu stvarno treba voditi racuna je sledeca stvar: Vecina prodavnica gde se prodaju luksuzni satovi su pre svega juvelirske radnje. Mnogi od njih nisu ovlasceni prodavci i nema ih na zvanicnom sajtu proizvodjaca. To ne znaci da oni prodaju neorginalne satove, ali moze da se pojavi problem sa garancijom. Jer neki proizvodjaci ne priznaju garanciju ako sat nije kupljen od autorizovanog prodavca.
    Lep provod i uspesnu kupovinu ti zelim
    Poslednja ispravka: tolarbo (4.11.2014. u 0:38)
    vladas, HADzI DALIBOR and anbeast like this.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika Dukin
    Član od
    28.3.2014.
    Lokacija
    Bijeljina-Beograd
    Poruke
    730
    Lajkovi
    6859
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Kupovina sata u Istambulu

    Hvala svima na savjetima i preporukama.
    Javljam se po povratku i prenosim iskustva..(nadam se da će biti pozitivna)

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Kupovina sata u Istambulu

    Citat piksi kaže: Pregled poruke
    Moja iskustva sa kupovinom satova u Istanbulu su vise nego pozitivna. Razume se i da su mi nudili Rolex za 80ak evra, cak mi se cinilo i da je radnja prava... U gradu koji ima stanovnika kao tri Srbije sve je moguce.
    Evo kako sam ja sopingovao. Uvek bih imao nekoliko zeljenih modela pa bih trazio autorizovanog dilera. U Kapali carsiji i neposrednoj okolini ima puno radnji koji prodaju dobre marke. Izlozene cene korespondiraju preporucenim cenama proizvodjaca i kada sam kupovao bile su u svajcarcima. Obicno prodavac sam ponudi cenu koja je u startu znatno niza od izlozene, zatim ide cenjkanje uz caj ili kafu, sve u svemu cena postaje drasticno niza od prvobitne. Ja sam na kraju dobio cenu koja je ista kao na najjeftinijim americkim sajtovima koje sam vidjao (ako se ne varam authenticwatches).
    Ono sto je bitno da je radnja prava, obicno su ti ovlasceni dileri ujedno i juveliri. Ja sam prvu kupovinu obavio 2007, dobio sertifikat, garanciju, sat nosio pet godina, nisam ga skidao, bez ikakvih problema. Upravo uradio servis, i dalje je kao nov.
    Jos jedna stvar, sigurno da nesto muljaju i oni sa porezima posto mi tax free niko nije dao, ali sve u svemu cena je niza nego ijedna koju sam nalazio.
    Srecan put i uzivaj u Istanbulu.
    Ovo je bila moja prva poruka na forumu, a ova sada je poruka broj 1,000.
    Naravno, i sat o kome je bilo reči u prvom postu.


    eee, Neša, skydrummer and 4 others like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •