Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 14
  1. #1
    Novi član
    Član od
    12.12.2008.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom automatic (Certina) ili Quartz (TAG Heuer)

    dragi poznavatelji satova,

    dvoumim se da li da za svog kuma kupim Certinu DS prince automatic ( ETA 2824) za cca 700 eur ili da za iste novce (ili eventualno uz malu nadoplatu) uzmem nekakvog startnog kvarcnog TAG-a (700-800 eur). mogu za sličnu cijenu razmisliti i o Frederique constant iako ne znam da li je ova marka više modna ili proizvode dobre satove. molim prijedloge

    hvala

    Keko

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: automatic (Certina) ili Quartz (TAG Heuer)

    Sad, verovatno će ti svi reći da ideš na Certinu, jer je sat automatik i da nikako ne kupuješ sat sa kvarcnim mehanizmom a ja ću prvo da te pitam, dal čovek voli da nosi satove svaki dan ili samo kad to zahteva prilika? Ako nosi sat svaki dan, definitivno sat sa automatskim mehanizmom, a ako nosi sat samo po potrebi možda bi ti bolja varijanta bila sat sa kvarcnim mehanizmom, jer u tom slučaju verujem da neće hteti i imati volje da svaki put kada uzme sat podešava vreme i datum.
    Nisi rekao dal kupuješ sat isključivo kod nas ili razmišljaš o online kupovini? I jel sat mora da bude za ozbiljnije i svečanije prilike ili može neka casual/dress varijanta?

    Jel se izbor svodi isključivo na Certinu i Tag-a? Da znamo šta da ti preporučimo i u kom smeru da idemo. Pomenuta Certina je lep sat, ali mislim da za tu cenu može i bolje da se prođe, a iako Tag ima privlačnih satova, mislim da i tu možeš bolje da prođeš! Hamilton ima dobru ponudu kako kvarcnih tako i satova sa automatskim mehanizmima i postoji distributer kod nas.

    Evo par mojih predloga za satove sa automatskim mehanizmima...
    Fortis 610.22.11M
    Fortis 611.22.11L
    Fortis SPACEMATIC 623.22.11M

    Možda (mada ne postoji distributer u Srbiji, ali svakako interesantni zbog odnosa funta-euro)
    Christopher Ward C40 Speedhawk
    Christopher Ward C600 Tri-Tech Diver Elite

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Novi član
    Član od
    12.12.2008.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: automatic (Certina) ili Quartz (TAG Heuer)

    Dragon, hvala na brzom odgovoru. Moj kum preferira sportske ali elegantne modele po mogućnosti s kožnim remenom i sat nosi svaki dan tako da mislim da mu automatik više odgovara. Certinu sam predložio jer i sam je imam, te sam vrlo zadovoljan. Tag je kao razvikana marka idealna za efektan poklon tako da mi je upao u užu konkurenciju, jedino za ovu cijenu su po mom mišljenju modeli previše sportski. Nažalost ja sam iz Splita (iako me za Gornji Milanovac, Sombor i Beograd vezuju lijepe uspomene) te ne mogu poslušati tvoj prijedlog da pogledam Hamiltone jer ih kod nas nema. Moj izbor u Splitu u rangu navedene cijene (samo švicarci) svodi se na Certinu, Tag, Frederique Constant, Longines, Zeno watch, Tissot. Za ostalo ću morati potegnuti do Zagreba. Kako sam skeptičan prema on line kupovini tako ću ipak se ograničiti na ono što mogu dobiti u našim dućanima. međutim slobodno predloži što god misliš da opravdava cijenu a ja ću već naći načina kako da do tih satova dođem. Inače za ovu englesku marku satova nisam nikad čuo a satovi su im izgledom savršeni. Fortis je već standardno odličan tako da mi i on ulazi u skupinu favorita za kupnju. samo mi treba model sa kožnim kaišem

    hvala za nove prijedloge

    Keko

  4. #4
    Mlađi član
    Član od
    22.3.2009.
    Poruke
    39
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: automatic (Certina) ili Quartz (TAG Heuer)

    Citat keko kaže: Pregled poruke
    Dragon, hvala na brzom odgovoru. Moj kum preferira sportske ali elegantne modele po mogućnosti s kožnim remenom i sat nosi svaki dan tako da mislim da mu automatik više odgovara. Certinu sam predložio jer i sam je imam, te sam vrlo zadovoljan. Tag je kao razvikana marka idealna za efektan poklon tako da mi je upao u užu konkurenciju, jedino za ovu cijenu su po mom mišljenju modeli previše sportski. Nažalost ja sam iz Splita (iako me za Gornji Milanovac, Sombor i Beograd vezuju lijepe uspomene) te ne mogu poslušati tvoj prijedlog da pogledam Hamiltone jer ih kod nas nema. Moj izbor u Splitu u rangu navedene cijene (samo švicarci) svodi se na Certinu, Tag, Frederique Constant, Longines, Zeno watch, Tissot. Za ostalo ću morati potegnuti do Zagreba. Kako sam skeptičan prema on line kupovini tako ću ipak se ograničiti na ono što mogu dobiti u našim dućanima. međutim slobodno predloži što god misliš da opravdava cijenu a ja ću već naći načina kako da do tih satova dođem. Inače za ovu englesku marku satova nisam nikad čuo a satovi su im izgledom savršeni. Fortis je već standardno odličan tako da mi i on ulazi u skupinu favorita za kupnju. samo mi treba model sa kožnim kaišem

    hvala za nove prijedloge

    Keko
    Marli | Vrijeme prolazi. Pravi odabir ostaje.

    Kad si opredjeljen samo na naše tržište pogledaj i Raymond Weil. Meni se posebno sviđa Freelancer serija...sportski a elegantno. U rangu je Tissota, ako ne i jaći, bar po izboru modela. I što je najbitnije, imaš ga u Splitu.
    Marli | Vrijeme prolazi. Pravi odabir ostaje.

  5. #5
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: automatic (Certina) ili Quartz (TAG Heuer)

    Keko, od svega što je ovde spomenuto mislim da podjednako dobar izbor predstavlja i Certina DS Prince, i Fortis, i Raymond Weil Freelancer (mada se meni lično više sviđa sledeći model: http://www.marli.hr/hr/katalog-proiz...-2720-st-30001).
    Pošto si ograničen onim što možeš naći u Splitu predložio bih i sledeće modele:

    Longines Hydro Conquest
    http://www.longines.com/watches/long.../L3.642.4.56.6

    Longines Hydro Conquest.jpg

    Tissot PRS 516
    http://www.shoptissot.com/mm5/mercha...ode=mens_sport

    Tissot PRS 516.jpg

    Jedino što ćeš u slučaju da odabereš neki od ova dva modela morati malo da se cenjkaš (barem za 20% popusta) pošto oni premašuju tvoj budžet.

    Pozdrav,
    V.S.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: automatic (Certina) ili Quartz (TAG Heuer)

    Znači, moj čovek!
    Šteta je što nemate Fortis-a u Splitu, mislim da bi to bio pun pogodak za tvog kuma! Možda na slikama satovi ne deluju toliko upečatljivo, dok se ne vide uživo, a onda svaka nedoumica oko kupovine nestaje. Još jedan iz njihove ponude koji bih preporučio jeste B-42 FLIEGER 645.10.12L .
    Generalno, mislim da sa pilotskim satovima nećeš pogrešiti, tako da bi možda mogao i Zeno da pogledaš, imaju lepih modela sa eta automatskim mehanizmima.

    btw
    Ja sam očekivao da će Amikica do sada da se javi sa dodatnim argumentima za fortisa...

    Da se vratimo na temu, pod pretpostavkom da ne želiš ili nemaš slobodnog vremena da odeš do Zagreba ili nekog drugog mesta gde postoji veći izbor satova, a dvoumiš se isključivo između Certine i Tag-a... Certina ti je definitivno pravi izbor i nećeš pogrešiti sa njom (a verujem da to i sam već znaš ), kvarcni sat i Tag u ovom slučaju ne dolaze u obzir.
    A ako su distributeri tj. lokalni prodavci razumni i znaju da trguju, pokušaj da izvučeš popust za Longines-a (ako mu cena već nije u rangu sa Certinom) jer Vladanova preporuka predstavlja pun pogodak!
    Međutim, ako se cena tom Longinesu bliži nekoj cifri od 900e nisam siguran dal je, u slučaju da ne dobiješ popust, kupovina sata opravdana. Eta 2824-2 jeste dobar mehanizam, ali koliko je i dal je modifikovana u značajnijoj meri od strane longines-a da bi mehanizam poneo naziv caliber l633 i da bi sat opravdao cenu, upitno je. A sa cenom koja se polako bliži 1000e, u konkurenciju ulaze jedan Sinn u1, Stowa Prodiver, Hamilton X-serija, novi Fortis modeli...
    U svakom slučaju pokušaj da izvučeš popust, za koji god sat da se odlučiš prilikom kupovine.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Novi član
    Član od
    12.12.2008.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Thumbs down Re: automatic (Certina) ili Quartz (TAG Heuer)

    Hvala svima na odličnim savjetima. Od svega što ste mi preporučili mogu napraviti listu izbora

    Certina
    Longines
    Fortis
    Raymond Weil
    (ne nužno ovim redoslijedom)

    Svi predloženi satovi dobro izgledaju i što je najvažnije vrlo su kvalitetni. Znači čeka me teška odluka. Ovih ću dana najprije u obilazak po Splitu a prijatelju u Austriji javljam da mi pogleda za Fortisa pošto izgleda da ga kod nas nema ni u Zagrebu. Imam još vremena (kum se ženi krajem godine) tako da stignem još i do Zagreba i Austrije pogledati ponudu

    još jednom hvala

    pozdrav

    Keko

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: automatic (Certina) ili Quartz (TAG Heuer)

    Keko, ja bih ti ipak savetovao da još jednom razmisliš o online kupovini. Ono što bih ti preporučio da pogledaš jeste stowa seatime jer ga trenutno imaju u ponudi i ne mora da se čeka na njegovu izradu. Satovi se prodaju direktno od strane proizvođača, dakle nema posrednika pa je samim tim i mogućnost prevare prilikom kupovine svedena na nulu, a koliko su satovi kvalitetni i popularni govori i činjenica da postoje liste čekanja. Predložio bih ti i stowa marine automatic, ali bi mogao da ga dobiješ tek januara meseca u najboljem slučaju, pa pretpostavljam da on otpada.
    Takođe, pogledaj Louis Erard satove, liniju la sportive (recimo 65412AA02 ili 72411AA01 modele) ili heritage liniju za elegantne satove. Zastupnik za Hrvatsku postoji, ali u Rijeci. Međutim, postoji i zastupnik u Austriji, u Beču pa ako ti je prijatelj u mogućnosti neka ih pogleda. Cenovno bi trebalo da budu u okviru tvog predviđenog budžeta.
    Žao mi je ako nismo uspeli da ti pomognemo u izboru sata ili ako si razočaran predloženim modelima. Kao što rekoh, Certina koju si odabrao je svakako dobar izbor i nećeš pogrešiti ako je kupiš.


    Stowa seatime


    Stowa marine automatic


    Louis Erard - La Sportive 65412AA02


    Louis Erard - La Sportive 72411AA01


    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #9
    Novi član
    Član od
    12.12.2008.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: automatic (Certina) ili Quartz (TAG Heuer)

    Dragon, ti i ostali ste mi puno pomogli te mi predložili mnogo odličnih modela satova. ni slučajno ne misli da sam nezadovoljan predloženim. upravo suprotno. Jedina mi je slatka briga što izabrati među ponuđenim. Kako ti mi dalmatinci imamo poznatih širom svijeta tako i u Rijeci imam neke prijatelje pa će mi pogledati. Što se tiče Stowa satova, Vladan mi ih je već jednom preporučio tako da jednog svakako namjeravam kupiti, ali sebi (ha, ha). Potpuno sam zaboravio da oni prodaju sa vlastitog sajta tako da mi je ta opcija zanimljiva. jedino sam negdje vidio da ne dostavljaju van EU. Da li je to istina?

  10. #10
    Novi član
    Član od
    12.12.2008.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: automatic (Certina) ili Quartz (TAG Heuer)

    javljam se odmah jer sam malo čeprkao po Louis Erard sajtu. Pa tu ima sva sila satova fenomenalnog izgleda. Pitam se samo da li je kvaliteta proporcionalna izgledu. Primjetio sam da neki modeli imaju ETA 7750 mehanizam, dok za neke nema nikakvih podataka o mehanizmu.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Tag Heuer Carrera Automatic sat
    By milan zmaj in forum Tag Heuer
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 14.11.2011., 20:47
  2. Tag Heuer Calibre S ili Tag Heuer Aquaracer
    By pablito in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.12.2009., 22:21
  3. Tag Heuer Automatic
    By iwc in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 2.11.2009., 0:06
  4. Certina Quartz (end of life)
    By ognjen in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 4.10.2009., 21:15
  5. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.8.2009., 15:37

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •